У лікарню – з обігрівачем: уряд лише тепер дозволив медзакладам купувати газ по 16,8
У Моршинській лікарні кажуть, що гріються "дуйками" і переживають, що заморозки прийдуть швидше, ніж встигнуть подати газ.
Уряд погодив рішення про здійснення компанією "Нафтогаз" постачання природного газу закладам охорони здоров’я державної власності та комунальної власності за примірним договором постачання природного газу бюджетним установам та організаціям. Про це повідомляє департамент економічної політики Львівської обласної адміністрації, передає "Еспресо.Захід".
Фактично це означає, що лікарні нарешті зможуть купувати газ за ціною 16,8 грн за кубометр, як обіцяли в меморандумі про взаєморозуміння. Однак меморандум підписали ще 30 вересня. Умови постачання газу бюджетникам затвердили 12 жовтня. Під час брифінгу 18 жовтня голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявляв, що є не врегульоване питання щодо поставок газу комунальним підприємствам, зокрема лікарням, більшість з яких стали КПН (комунальними некомерційними підприємствами). Вітренко запевнив, що питання врегулюють "найближчими днями". Натомість урядове розпорядження датоване лише 23 жовтням. Тобто більш як за три тижні після підписання меморандуму, і за тиждень після офіційного початку опалювального сезону.
Читайте також: Комунальні підприємства – не бюджетники. Лікарня швидкої допомоги купує газ по 40 грн
Через те, що медзаклади досі не змогли купувати газ за пільговими цінами, то у багатьох лікарнях опалювальний сезон ще не починався.
"У нас ще опалення не вмикали. Гріємось хіба що "дуйками", бо зараз знову похолодало, – каже т. в. о. директора КНП "Моршинська міська лікарня" Оксана Бариш. – Це звичайно, добре, що лікарні нарешті дозволили купувати газ на тих умовах, що й іншим бюджетним установам. Але скільки часу займе процедура? Опалення ж треба вмикати уже, бо йдуть заморозки".
-
"За 21 день – жодної укладеної угоди про газ по 16,8 грн. Це провал!" – Олександр Ганущин
-
У меморандумі забули про ОСББ, які мають власні котельні. Їхнім мешканцям доведеться платити за тепло й гарячу воду в кілька разів дорожче, ніж тим, хто живе в будинках з центральним опаленням. Бо за "меморандум ними" цінами ОСББ дозволи придбати лише частину газу, а решту доведеться купувати на ринкових умовах.
-
Приміщення Львівської обласної ради на Винниченка досі без газу.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе