У деяких селах на Львівщині вчителі показують шкільну дошку через телефон: обіцяних комп'ютерів досі немає

Об’єднані громади, в яких немає грошей для співфінансування, не зможуть отримати ноутбуків для шкіл.

Про це в коментарі "Еспресо.Захід" повідомила заступниця директора департаменту освіти Львівської облдержадміністрації Ольга Котовська.

"Є громади, яким ноутбуки потрібні, але вони собі цього дозволити не можуть. Зараз ситуація жахлива. Ми об’їжджали сільські школи і там реально навчання ведеться через телефон. Навіть дошку вчитель показує через телефон. А крім того, не всі діти мають телефони чи інші технічні засоби. Це – серйозні виклики. Тому, на мою думку, школи мають бути відкритими й працювати очно".

Зауважимо, наприкінці квітня уряд виділив 980 млн грн на забезпечення вчителів ноутбуками, що мало б полегшити навчання онлайн у "червоних" зонах. Проте закупівлі техніки досі не відбулись.

У департаменті освіти пояснюють, що подали список із 73-х громад Львівської області. 58 подали, що вони планують закупити ноутбуки на засадах співфінансування. Але наразі кошти ще не скерували, тому якою буде остаточна ситуація, ще не знають, пояснила Ольга Котовська. 

"Відділи освіти територіальних громад інформували нас про свої потреби в ноутбуках. Але водночас визначали, чи вони можуть долучитися до придбання даних ноутбуків. Тобто визначали, скільки їм потрібно, і чи можуть вони на засадах співфінансування закупити ту кількість, в яких є потреба. Як допомогти громадам, які не мають такої можливості – виділити гроші на ноутбуки – невідомо", – каже Ольга Котовська. 

Щодо розмірів фінансування, якщо громада гірська, то вони дають, скажімо, 5%. Якщо міська (для прикладу, Львівська територіальна громада) – то в них 30% співфінансування. 

Вона пояснює: принцип субвенції передбачає співфінансування. Тоді як у деяких громадах, наприклад у Яворівській, є ще й проблема з заборгованістю із зарплати освітянам. 

Загалом 4042 ноутбуки для Львівщини обійдуться у 81 мільйон гривень. З них  67 мільйонів становитиме державна субвенція, ще майже 14 мільйонів дофінансують місцеві бюджети.

За даними Міністерства цифрової трансформації, загальна потреба в ноутбуках для забезпечення кожного вчителя на Львівщині – 10885. 

У департамент освіти додають,  якщо у школі на 100 відсотків вакцинований персонал, то навчаються школярі очно. 

"Не всі школи працюють дистанційно. З 1124 шклі, які є на Львівщині, сьогодні дистанційно навчається 867. 43 школи працюю дистанційно, власне, через захворювання. Частина шкіл, 130 – на канікулах", – підсумувала Ольга Котовська.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.