"Це сенсаційно позитивна цифра: 70% українців пишаються своїм громадянством", – політолог Олексій Гарань
Понад 70% українців пишаються тим, що вони є громадянами України. При цьому кількість їх стрімко зросла саме останніми роками.
Про це науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. І. Кучеріва, політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань зазначив у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", коментуючи опитування Фонду "30 років Незалежності. Що об’єднує українців".
Олександр Гарань виокремив три, на його переконання, ключові цифри опитування, назвавши їх "магічні 70%".
Перші 70% – це кількість опитаних, які пишаються тим, що вони є громадянами України. При цьому кількість таких зросла із 40% 2000 року до 72% 2021-го.
"Для мене це була сенсаційна позитивна цифра. Я навіть не очікував Це дуже важливо, адже в нас складна соціально-економічна ситуація, маємо напружену боротьбу всередині країни, триває війна, людям складно, а вони все одно пишаються тим, що є громадянами України. Щось таки відбулося", – зауважив Олексій Гарань, додавши, що ці цифри особливо стрімко зросли впродовж кількох останніх років.
Друга "сімдесятка", про яку згадав політолог, – це понад 70% людей, які переконані, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі. І хоча при цьому 50% з них вважають, що це станеться в більш віддаленій перспективі, проте вони також не сумніваються, що Україні все вдасться.
Третій момент, на якому акцентував Олексій Гарань, – це відповідь на запитання про те, чи потрібен українцям сильний лідер. Загалом необхідність "сильної руки" підтримало близько чверті опитаних, проте показовою політолог вважає іншу цифру: 72% респондентів наголосили – будь-який сильний лідер має дотримуватися законодавства й не може порушувати його. І саме це відрізняє українців від росіян.
Як показало опитування, українці вважають, що головними позитивними подіями за 30 років Незалежності України були Революція Гідності – 43% та Помаранчева Революція – 41%, а також референдум за Незалежність – 37%.
Щоб збільшити, клацніть на зображення
Окрім того, до переліку позитивних новин українці віднесли: ухвалення Конституції – 36%, Акт про Незалежність – 34%, безвіз із ЄС – 34%, підписання угоди про асоціацію з ЄС – 33%, запровадження гривні – 31%, масовий волонтерський рух – 31%, декларація про державний суверенітет – 30%, революція на граніті – 29%, Томос – 29%, закон про мову – 29%.
Щоб збільшити, клацніть на зображення
Натомість головними негативними подіями в житті країни українці визначили: президентство Януковича – 36%, анексію Криму – 35%, Харківські угоди – 33%, російську агресія – 32%. Серед інших негативних подій респонденти відзначили такі: пандемія коронавірусу – 29%, економічна криза 2008 року – 28%, вбивство Георгія Ґонґадзе – 27%, вбивство Тараса Чорновола – 27%, газові угоди Юлії Тимошенко 2009 року – 26%, збиття боїнга над Донбасом 2014 року – 26%, зрив підписання угоди про асоціацію з ЄС – 26%, приватизація 1990-х – 24%.
Щоб збільшити, клацніть на зображення
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе