Трускавецька-Кульпарківська. Як зміниться львівська локація, де ще торік мав бути міський архів

За планом тут мають звести міський архів і багатоповерховий комплекс, в якому будуть розташовані туристично-краєзнавчий центр "Княжий" і житлова забудова.

Проєкт ДПТ розглянули 16 грудня на засіданні містобудівної ради Львова, передає "Еспресо.Захід". 

Розробляли детальний план цієї території ще у 2017 році, тоді ж двічі проводили громадські слухання. Однак остаточне затвердження перенесли через конкурсний проєкт міського архіву, щоби врахувати його в плані.

 Головним архітектором проєкту є Микола Лопушанський. 

Зміни до ДПТ передбачають зміну зонування ділянки на розі Кульпарківської та Трускавецької. З категорії КС-5 (зона розміщення об’єктів 5-класу санітарної класифікації із 50-метровою санітарно-захисною зоною) її переведуть у Г-2 (ділова зона, призначена для розташування адміністративних, наукових, ділових та ін. установ, в якій можуть розташовуватись і житлові будинки). Зміни до зонінгу дозволять звести новобудови на місці колишньої автомобільної стоянки. 

Загалом архітектори Микола Лопушанський і Микола Шеремета представили містобудівній раді два альтернативні проєкти новобудови на розі Кульпарківської та Трускавецької. За одним із них, комплекс матиме три секції, висотою 8-10 поверхів, за іншим – секцій буде дві. Найвища, 10-поверхова секція повинна бути повернена до Кульпарківської. 

За словами головного архітектора проєкту Миколи Лопушанського, другий варіант (на дві секції) подобається йому більше, адже він менше "тисне" на будівлю архіву, що буде розміщена по сусідству.

На перших поверхах офісно-житлового комплексу планують розмістити громадські приміщення, на другому – туристично-краєзнавчий центр "Княжий" (524 квадратні метри). Перенесення центру допоможе облаштувати 8 груп дитячого садка №39, які планують розмістити в теперішніх приміщеннях центру – на Володимира Великого, 125 і 125-а. 

Вище 2-го поверху нового комплексу планують розмістити житло загальною площею 7,5 тис. кв. м. За словами Миколи Шеремети, це – максимальна, гранична кількість житла для цієї території. Також передбачили побудову дворівневого паркінгу. Його, кажуть автори проєкту, вистачить, щоби як компенсувати місця з наявної парковки, так і забезпечити потребу в паркомісцях нового житлового комплексу. 

Підтримали ДПТ 12 членів містобудівної ради, ще 3 утрималось.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.