Три роки тому в Україну прийшов коронавірус: у Чернівцях виявили першого хворого на COVID-19
Рівно три роки тому, також 3 березня, в Україні зафіксували початок поширення коронавірусної хвороби, коли перший випадок підтвердився на Буковині
Про цей період в житті українців згадує "Еспресо.Захід".
А вже Кабмін вперше запровадив загальнонаціональний карантин, який починався із 12 березня він вступив у дію. З остраху та невідомості люди спорожнили полиці в магазинах та скупили всі маски й антисептики в аптеках. Українцям довелося тривалий час постійно перебувати у своїх домівках, бізнес став перед новими викликами, діти залишилися без шкіл та садків.
Із 16 березня Україна закриває більшість пунктів пропуску і обмежує в’їзд іноземців. У Львові, Одесі та Києві зачиняють всі заклади торгівлі, крім аптек, продуктових крамниць та АЗС. У Львові також обмежують кількість пасажирів та скасовують безкоштовний проїзд для пенсіонерів.
Читайте також: Лютий рік у Львові: місто, загартоване і згуртоване війною. Фото
Спочатку карантин мав тривати до 3 квітня, проте замість закінчитись, він набирає обертів. Вже 6 квітня в Україні вводять нові обмежувальні заходи, зокрема забороняють відвідувати парки, сквери, спортивні й дитячі майданчики, ходити вулицями більше, аніж по двоє, перебувати в громадських місцях без захисних масок чи респіраторів, користуватись громадським транспортом. Усім громадянам віком понад 60 років рекомендують залишатися вдома.
Тим часом в Україні роблять перші спроби дистанційного навчання – започатковують телевізійну всеукраїнську онлайн школу. З'являються записи занять для дошкільнят, спочатку їх готують небайдужі освітяни, згодом ідея набирає обертів. Переходять в онлайн також різноманітні гуртки.
Читайте також: Лютий день: 5 історій перших годин війни
Бізнеси підлаштовуються під нові реалії, працівники переходять на дистанційну роботу, а заклади працюють на доставку. Доставка будь-чого стає чи не найпопулярнішою послугою.
І лише з травня, попри зростання кількості захворювань, карантинні заходи послаблюють, людям потрібна робота, аби жити, а далеко не всі можуть виконувати її віддалено. Тому у більшості областей України відкрили магазини, зокрема й розміщені у торгових центрах. А з червня 2020 року дозволили роботу спортивних та фітнес-залів, басейнів, відновили міжобласне транспортне сполучення.
Проте маски, антисептик та градусники стали постійними атрибутами життя українців. А міста виглядають доволі порожніми, частина закладів не пережили локдауну, а ще частина досі повноцінно не запрацювала.
В Україні триває адаптивний карантин, коли обмеження періодично послаблюються або ж посилюються, залежно від зростання кількості хворих.
А вже у лютому 2021 року привозять перші партії вакцин від коронавірусу, до яких спочатку люди ставляться обережно й насторожено, та не поспішають робити. І лише до листопада кількість щеплених українців сягне 40%. Дехто встигне й другу дозу отримати.
Відповідно потрохи упродовж цього періоду для України почали відкриватись кордони інших країн, і навпаки: Україна відкрила свої (дещо швидше). Українці максимально можливо адаптовувались до нових умов життя. І коли це фактично вдалося, на них чекала нова навала – повномасштабне російське вторгнення, яке відсунуло пандемію коронавірусу на другий план не лише для України, але й для всіх її союзників.
- Актуальне
- Важливе