Театр ім М. Заньковецької "отабориться" в найстарішому в Україні трамвайному депо
Першу в Україні офіційну прем'єру "Тригрошової опери" Бертольда Брехта готують у Львові.
У театрі ім. М. Заньковецької зараз активно "дотягують" першу в Україні офіційну "Тригрошову оперу" Бертольда Брехта з музикою Курта Вайля, прем'єра якої відбудеться не звикло – у стінах театру, а в приміщенні найстарішого в Україні трамвайного депо уже 9 липня. Постановку та улагодження усіх нюансів з авторськими правами уможливило Посольство Німеччини в Україні, інформує "Еспресо.Захід".
У Львові "Тригрошову оперу" вибудовує один із найрезонансніших режисерів України, майстер театрального епатажу, головний режисер київського "Дикого театру" та Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька Максим Голенко.
Як зауважив режисер на зустрічі з журналістами у Львові, за своє життя він поставив багато соціально орієнтованих вистав. Ця теж така, однак – крім усього іншого – містить також дуже багато біблійних істин та питань поза часом. "Ще два роки тому ніхто й уявити не міг, що будемо жити під час нової чуми, – слово Максимові Голенкові. - Хоча в іншому практично від часів Брехта-Вайля нічого не змінилося. Однак що буде потім? Отож ми відпустили свою фантазію максимально і тепер повільно та драйвово рухаємося і дивимося, де випливемо".
Максим Голенко розповів, що акторів до вистави відбирали ще минулого року. Подивилися практично всіх. І в підсумку вийшов ідеальний розподіл ролей, отож він дуже задоволений, як актори дають собі раду із поставленими завданнями.
На моменті, що заньківчани роблять навіть більше, ніж від них вимагається, наголосив також балетмейстер вистави та головний режисер Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, соліст балету Національної оперети України, заслужений артист України Максим Булгаков. "Нам дуже добре у Львові працюється, – сказав Максим Булгаков. – Тим більше, якщо врахувати багатошаровість цього твору і те, що хореографія та вокал є важливими інструментами виразності матеріалу. Спостерігати, як ті окремі інструменти стають єдиним цілим, шалено цікаво. Зрештою, як те, як кожна людина в цій "...опері" бачитиме щось своє, бо це – Брехт з його власною естетикою, яку ніяким боком ні до чого не пришпилиш. І ми у цьому всьому почуваємося як риби у воді".
Генеральний директор-художній керівник театру ім. М. Заньковецької Андрій Мацяк на запитання "Еспресо.Захід", чи перенесуть цю виставу на стаціонарну заньківчанську сцену, відповів, що "Тригрошову оперу" – скільки дозволятимуть обставини, заньківчани гратимуть у трамвайному депо (наразі до кінця 103-го театрального сезону прем'єри заплановані на 9 - 11 та 17-18 липня, будуть тут вистави і восени). Однак усе готово і для того, щоби "Тригрошова опера" прописалася і в звичних театральних стінах.
Варте уваги, що на осінь у Львові запланована низка зустрічей та лекцій провідних німецьких та українських брехтознавців, філологів та театрознавців з приводу творчої спадщини Бертольда Брехта. І приводом для цієї зустрічі є саме львівська "Тригрошова опера". Як варте уваги те, що ця вистава, а також прем'єра "Злодій" (яка приурочена 150-річчю Василя Стефаника і яку зараз готує режисер Вадим Сікорський) гідно завершать перелік репертуарних новинок цього театрального сезону.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе