Волонтерці загрожує до 7 років з конфіскацією: її міг підставити благодійний фонд
Жінці, яка на запит благодійного фонду ввезла в Україну авто для військової частини, на вимогу митниці заблокували рахунки і вимагають компенсувати вартість ввезеного авто
Про заблоковані рахунки і судову справу на свої сторінці у Facebook написала волонтерка Олеся Веприк.
"Львівська митниця заблокувала всі мої рахунки через ввезену гуманітарну допомогу", – написала вона та додала, що про те, що її рахунки заблоковані у рамках виконавчого провадження дізналась у лютому цього року від банку.
БФ попросив привезти авто для військової частини, від якої не було запиту
Як виявилось, справа стосується автомобіля, який вона ввезла в Україну у травні 2022 року на запит благодійного фонду і навіть має акт передачі ввезеного авто благодійному фонду. Однак сам фонд надав їй номер військової частини, від якої насправді не мав запиту.
"Фонд надав документ, у якому вказував військову частину, для якої планувався автомобіль і згідно з яким цей автомобіль мав право декларуватись. Цю військову частину я вводила і у декларації. Як виявилось опісля, що фонд вказав рандомну частину, не маючи офіційного запиту від конкретно цієї частини. Фонд пояснює це тим, що так часто тоді робилось, щоб пришвидшувати процес завезення гуманітарки, а після отримання – розприділяло її туди де було це найбільш необхідним. Тоді всі робили як могли і як знали, військові частини теж по-ходу розбирались, як коректно формулювати запити", – пояснює вона.
За словами Олесі Веприк, сам автомобіль, який вона перевезла через кордон, того ж таки дня у Львові передала іншій особі, яка повезла його в Харків, а за якийсь час отримала акт передачі від фонду. Жінка стверджує, що жодних листів від митниці не отримувала і про те, що на неї подали до суду зі звинуваченням, що вона "переміщала товари через митний кордон України з приховуванням від митного контролю" не знала.
"Суд відбувся без мене. Хоча я б з радістю прийшла. І як результат я маю компенсувати авто державі у вигляді вартості автомобіля", – додає вона.
Куди подівся автомобіль, який ввезла волонтерка
"Коротко про шлях авто після того, як я його передала фонду, хоча по факту мене б це вже не мало стосуватись: БФ "ВолUA" - Харківська Спілка Волонтерів АТО передали авто БФ «Сестра Милосердя» АТО/ Харків, які передали військовослужбовцю з іншої військової частини та переоформили на нього, а не на частину, бо ми знаємо, що оформлені авто на частину до солдат часто не доходять. Повторюсь, це авто вже більше 2 років продовжує їздити і виконувати своє призначення", – каже вона. Жінка каже, сподівалась, що їй вдасться переконати суд, що авто таки є гуманітарною допомогою і виконує свої функції, однак справа так і зависла у суді, а її рахунки досі заблоковані.
Фонд міг підставити волонтерку
Керівниця благодійного фонду "Крила надії" Наталія Ліпська вважає, що благодійний фонд свідомо підставив волонтерку.
"Прикро, але незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. В даній історії я бачу свідоме шахрайство з боку фонду, який підставив людину не лише під порушення митних правил, а ще й під імовірну статтю "за крадіжку гумдопомоги". А це до 7 років з конфіскацією. Зверніть увагу на те, що фонд свідомо шахраював при ввозі, а тако ж на те як", – написала Наталія Ліпська.
- Актуальне
- Важливе