
Українська гра про Гуцульщину "Арідник" зібрала понад $40 тис. на Kickstarter
Настільна гра "Арідник" від львівської студії boardova вийшла українською у 2024 році за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix
Як розповіли "Еспресо.Захід" у студії boardova, гра отримала схвальні відгуки від українських гравців та настільних блогерів і була розкуплена менш ніж за рік.
У березні англійську версію гри анонсували на краудфандинговій платформі Kickstarter і зібрали необхідну суму за декілька годин.
Про що ця гра
Для сюжетної основи гри головний дизайнер, український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича "Гуцульщина". Надихнувшись історіями про гуцульських духів розробники створили ігровий світ в якому гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець гірськими ріками, лісами та полонинами, зустрічаючи дорогою духів величних Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших.
У коробці – понад 100 великих карт з яскравими ілюстраціями художниці Людмили Самусь, дерев’яних фігурок духів та вівчарів, які опиняються на ігровому полі. Гра має декілька ігрових режимів: змагальний, кооперативний та соло.
Які зміни передбачені в новому виданні
Окрім доповненого видання гри української мовою та повноцінної англомовної адаптації видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри: "Зима", "Місцини" (доповнення натхненне відомими пам’ятками України) та "Свята" (знайомить з найважливішими календарно-обрядовими святами українців). Кожне з доповнень додає новий досвід в ігрову механіку, розширюючи можливості для гравців.
Чим гра зацікавить гравців з-за кордону
"Створюючи "Арідника" ми прагнули познайомити гравців в настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти, попри всі заборони, стала чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити "поза бульбашкою" настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори", – ділиться CEO студії boardova Жолудь Добровольський.
Він додає, що зараз більшість людей, які підтримали їх на Kickstarter, кажуть, що мають українське коріння і хочуть зіграти в гру зі своїми сім’ями чи друзями.
"Проте є й багато тих, хто не знаю чим відома українська культура і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо – говорити про справжню, а не переписану історію", - відзначає Жолудь Добровольський.
Менш ніж за тиждень гру підтримали вже на 45 000$. Зробити це можливо з будь-якого куточка світу. Кампанія на Kickstarter триватиме до 11 квітня.
Читайте також: Галичани в космосі: у Львові розробили гру SAND про альтернативну історію Австро-Угорщини
- Актуальне
- Важливе

