Три квартири й земельна ділянка: ДБР отримало ухвалу на арешт майна екснаречної Романа Гринкевича Морозюк

У Державному бюро розслідувань анонсували арешт майна Соні Морозюк – колишньої нареченої Романа Гринкевича, підозрюваного у шахрайстві з постачанням одягу для ЗСУ

Про це в ефірі телемарафону розповіла радниця з комунікації ДБР Тетяна Сап’ян, передає "Еспресо.Захід".

"Слідство має всі необхідні ухвали щодо арешту майна родини львівського бізнесмена, тобто ми з вами говоримо про дружину, чоловіка, сина, тещу і також дівчину - художницю, з якою був заручений син", - сказала Сап'ян.

Вона уточнила, що необхідні документи для арешту майна вже скеровано Міністерству юстиції і після цього дані буду внесені у реєстр.

"Це земельні ділянки у Київській, Львівській, Закарпатській областях, Львові. Це автівки преміум-класу, які датовані 2022 роком виробництва. Квартири, записані на тещу, дружину, сина", - зазначила Сап'ян.

Вона також додала, що є ухвали на арешт двох квартир у Києві та однієї у Харкові, а також земельної ділянки, які наразі перебувають у власності Софії Морозюк. "Хочу закцентувати увагу на тому, що у переважній більшості це майно було придбано саме в умовах війни", - наголосила радниця ДБР.

Що відомо про справу бізнесмена Гринкевича 

Львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім'ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень.

Згодом стало відомо, що пов’язані з Гринкевичем компанії постачали Міноборони бронежилети й шоломи за завищеними цінами. 

Варто відзначити, що голова Львівської ОВА відмежувався від імовірних протиправних дій бізнесмена.

Заступник міністра оборони України Віталій Половенко у вівторок, 9 січня, повідомив, що міністерство розірве договори з компаніями, які пов'язані з Гринкевичами: їх підозрюють в махінаціях з закупівлями на 1,5 мільярда гривень. Також цього дня львівська обласна рада розірвала меморандум з благодійним фондом Гринкевича.

Нещодавно у сім’ї Гринкевичів вперше відреагували на корупційний скандал. 

Крім того, 11 січня стало відомо, що суд арештував майно і рахунки компаній бізнесмена Гринкевича. Правоохоронці також отримали висновки експертів, які встановили, що вся поставлена продукція компаніями Гринкевича на потреби МОУ у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання військовослужбовцями ЗСУ.

АРМА знайшло в Гринкевичів та їхнього оточення елітні авто, нерухомість і зброю. За інформацією відомства, Ігор Гринкевич та його спільники обвинувачуються у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

"60% бюджетних коштів, які підконтрольні фігуранту юрособи отримували від Міноборони, виводились на користь інших афілійованих компаній (найчастіше здійснювались операції щодо надання або повернення фінансової допомоги). Підприємства проводили ризикові (безтоварні) фінансові операції. Решта 40% коштів – для забезпечення виконання державних контрактів – переказувались на рахунки турецьких виробників одягу у Турецькій Республіці", – зазначили в АРМА.

Згодом Печерський суд оприлюднив подробиці затримання бізнесмена Гринкевича, а в ДБР розповіли, на якому етапі перебуває справа.

17 січня Державне бюро розслідувань оголосило підозру членам злочинної організації під керівництвом львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, які завдали збитків державі на майже мільярд гривень

ДБР оголосило у розшук Романа Гринкевича. Він є одним із п’яти підозрюваних у кримінальному провадженні про закупівлі одягу для Збройних сил. Трьом іншим підозрюваним у Печерському районному суді Києва обрали запобіжний захід.

22 січня Державне бюро розслідувань затримало в Одесі Романа Гринкевича - одного з підозрюваних у справі про закупівлю неякісного військового одягу для потреб ЗСУ. Пізніше Печерський районний суд Києва відправив його під варту на 2 місяці із можливістю застави у 500 млн грн.

У ДБР розповіли, що Роман Гринкевич був в Одесі без мобільного зв'язку, щоб його не вистежили.

"Остаточне рішення буде за судом": донька Гринкевича відреагувала на корупційний скандал.

Адвокати Романа Гринкевича подали апеляцію на ухвалу суду про запобіжний захід.

25 січня апеляцію щодо арешту бізнесена Ігоря Гринкевича відклали на місяць.

Згодом у рослідуванні Громадському йшлося, що дружина Гринкевича, аби захистити квартири в Києві та Львові від арешту, передала їх під заставу. Такою ж схемою наче скористалася і Соня Морозюк.

12 лютого у ДБР озвучили подробиці справи Гринкевичів і розповіли, яке майно арештували.

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.