Різниця між чоловіками та жінками у військовій освіті поступово зникає, – речник Національної академії сухопутних військ
Сьогодні різниця між чоловіками і жінками у військовій освіті, поступово зникає. У Національній академії Сухопутних військ, що у Львові, кількість дівчат проти всього особового складу складає близько 15%
Журналістка Еспресо поспілкувалася з курсантками Академії та дізналася більше про жінок, які навчаються на військових спеціальностях.
Анастасія Мотишена переїхала з Вінниці до Львова й наразі навчається на першому курсі в Академії сухопутних військ на спеціалізації управління діями механізованих підрозділів, тобто на піхотинця. Вона зауважує, що Академія готує найкращих офіцерів, відтак дуже хотіла навчатися саме тут, хоч з першого разу потрапити до вишу у неї не вийшло.
"Вперше раз у мене не вийшло, поступити. Я приїхала додому, вступила у виш поліції та охорони, там мені дали підготовку, тому згодом вирішила спробувати ще раз", – розповіла дівчина.
Спершу кандидати пройшли морально-психологічний відбір, а згодом і фізичний.
"Ми здавали біг на 1 кілометр, потім відтискання від землі і прес. Ще також враховувався НМТ-тест, але хто його не мав – міг скласти в академії Згодом також проходили й медичний огляд", – зазначила курсантка.
Після вступу у курсантів розпочався курс молодого бійця
"Нас привезли на полігон і почалося найцікавіше. Хлопців та дівчат розділили окремо й згодом почалися перші польові виходи, перша форма, перший бронежилет, перша каска. Я розуміла, якщо я його пройду – я готова далі бути в академії, а якщо не пройду – то воно не має сенсу", – каже Анастасія.
Дівчина зауважує, що на першому курсі курсанти черпають усі базові навички. Зокрема, піхотинців навчають тактики бою – як діяти під час наступу та оборони.
Стати військовою Анастасія хотіла ще в школі. До цього її заохотила військово-патріотична гра "Джура". Після навчання вона зможе керувати діями механізованих підрозділів, стати командиром взводу чи роти. При цьому вона відзначає, що на її факультеті наразі навчається близько 30 дівчат.
Юлія Кравець – курсантка факультету ракетних військ і артилерії
Інша ж курсантка Юлія Кравець навчається на факультеті ракетних військ і артилерії. Вона завершує перший курс на спеціальності артилерійська розвідка. Наразі дівчина вивчає базові предмети та попри це вже пройшла зимовий польовий вихід, де курсантів навчали стріляти та виживати в складних умовах.
Курсантка зауважує, що особливого ставлення до дівчат на факультеті немає.
"Звичайно хлопці допомагають тобі якщо є десь труднощі, але такого прискіпливого ставлення, що ось жінка – ні такого немає. Ніколи я з цим не стикалася ні від офіцерів, ні від цивільних викладачів, тобто з цим взагалі питань немає", – розповіла Юлія.
Страху до фронту у курсантки немає
Ідея пов'язати своє життя з військовою сферою зародилася у дівчини ще у 8-9 красі, хоча сумніви ще були.
"Ти дійсно пов'язуєш майже все своє життя з цією сферою діяльності, але коли почалося повномасштабне вторгнення – всі сумніви розвіялися відразу, тому що ти хочеш зробити вклад якийсь у цю країну. Страху до фронту немає, тому що всі розуміли куди вони йдуть", – наголосила Юлія
Вона вважає, що артилерійська розвідка – саме та спеціальність з якою може справитися жінка.
Впродовж останніх років фіксують тенденцію до збільшення охочих представниць жіночої статті поповнити курсантські лави
Антон Миронович, речник Національної академії сухопутних військ, полковник розповів, що загалом впродовж останніх років помітна тенденція до збільшення охочих представниць жіночої статті поповнити курсантські лави.
"Дуже важко насправді виокремити якийсь окремий фах, якусь окрему військову спеціальність до якої вони хочуть долучитися. Але бачимо що з огляду навіть на ті події які розгортаються в нашій країні, російсько-українську війну, дівчата, як і чоловіки хочуть боронити нашу державу – не просто якимось гуманітарним фахом, на якихось посадах специфічних – а власне в бойових підрозділах, тому вони обирають фах, як майбутніх офіцерів піхотинців, командирів механізованих військ, артилеристів, інженерних військ і низки інших", – заявив він.
Полковник зауважує, що різниця між чоловіками й жінками у військовій освіті, поступово взагалі зникає. Сьогодні в Національній академії Сухопутних військ кількість дівчат проти всього особового складу, який навчається в закладі – близько 15%.
"Все залежить головне від мотивації, від психологічної та фізичної готовності тих, хо хоче поповнити курсантські лави і в майбутньому стати офіцерами ЗСУ. Всі розуміють, що цей фах не простий, він небезпечний, він вимагає певних зусиль, такої дуже складної тривалої підготовки і власне ця мотивація та усвідомлення вступниками як чоловіками, так і жінками - це найважливіший фактор", – додав Миронович.
За декілька років до повномасштабного вторгнення у дівчат з'явилася можливість вступати на бойові спеціальності
"Є певні особливості щодо вступу чоловіків та жінок, якщо ми говоримо про знання їхні та навички. В принципі це одне те саме, вони мають набрати одну і ту саму кількість балів з тестування, вони мають пройти випробування психологічне, психологічно-професійне. Ну є певна відмінність безперечно під час складання іспитів з фізичної підготовки. Там трохи інші нормативи, трошки інакші показники. Але ми бачимо, що дівчата які останнім часом приходять, вони свій рівень жіночий досить так вдало досягають, а деколи навіть під час навчання навіть з фізичної підготовки можуть дати фору деяким хлопцям", – підсумував речник Національної академії Сухопутних військ.
- Актуальне
- Важливе