"Прилітає хейт "чому в шортах": поранені захисники розповіли, як українці реагують на протези
Українське суспільство має бути готове до того, що на вулицях своїх міст вони будуть бачити все більше людей на протезах. Батьки повинні підготувати своїх дітей до цього, бо такі реалії сьогодення
Про це зазначили українські захисники, які на війні втратили кінцівки і тепер змушені пересуватись на протезах.
"Хейт чомусь постійно прилітає, що ми в шортах. Кажуть, що я навмисне вдягаю шорти, аби показати, що на протезах? Нема нам чого соромитись. Я втратив ноги, захищаючи Україну", – розповідає один з пацієнтів центру протезування Superhumans, який розташований у Винниках, біля Львова.
У коментарях батьки пишуть, що, мовляв, таким виглядом воїни, лякають дітей, а вони й так зараз перелякані.
"Я нікого не примушую дивитись на себе, вибрав комфорт, а решта мене мало що цікавить. Батьки мають навчати дітей, що зараз це нормальне явище, особливо в такий важкий час. До речі, є навіть такі діти, що моментами більше розуміють, як дорослі", – додав інший воїн.
Важкопоранені військові, які носять протези пояснюють, що коли на вулиці дуже тепло, сильно нагрівається гільза, а потім нагріта гільза приносить дискомфорт на саму куксу, відповідно ходити незручно і важко. Інший військовий каже, що сама кукса тонка і відповідно простіше підняти шорти, аніж знімати штани, сховавшись у кущі, аби поправити собі протези.
Ще одна історія, яка вразила поранених захисників, коли від побачених протезів дівчина у центрі міста втратила свідомість.
"Виїхав прогулятись по Львову, сісти випити кави і підняв протез. Дівчинка, яка сиділа поруч, просто втратила свідомість. Мені довелось приводити її до тями і розповідати чому і як це працює, що це таке", – розповів він.
Довідково
Superhumans Center має дві черги на отримання медичних послуг: загальна та партнерська.
У загальну чергу пацієнти потрапляють після заповнення анкети за результатами первинної консультації та огляду. У зв’язку із високим попитом на послуги, очікування в цій черзі може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Рекомендовано заповнювати анкету одразу після отримання травми.
У партнерську чергу пацієнти потрапляють після заповнення анкети за результатами первинної консультації та огляду, та мають благодійника або їх представляє роботодавець, який покриває вартість послуг. Такий пацієнт отримує послугу за окремою, пришвидшеною процедурою.
Читайте також: Як у Львові роблять суперлюдей. Фоторепортаж з центру Superhumans
Донор або роботодавець, який має бажання зробити благодійний внесок для конкретного пацієнта, може повідомити про свій намір команді фонду за адресою [email protected], вказавши дані пацієнта (ім’я та прізвище), наші фахівці відділу партнерств вийдуть на звʼязок протягом трьох днів.
Влітку відбулося офіційне відкриття відділення комплексу "Superhumans Lviv" та воззʼєднання випускників центру. Участь у події взяли понад 200 ветеранів та ветеранок на протезах.
- Актуальне
- Важливе