Навчатимуть 100 жінок: у кількох містах стартував проєкт з підготовки водійок вантажівок
В Україні розпочинається нова ініціатива, яка спрямована на розширення професійного потенціалу жінок у сфері перевезень. Наразі географія проєкту охоплює чотири міста: Київ, Тернопіль, Рівне і Хмельницький
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає "Еспресо.Захід".
Дефіцит водіїв вантажного транспорту сягає близько 30%
Зазначається, що проєкт фокусуватиметься на утвердженні гендерної рівності в професії та задоволенні потреби на ринку праці у водіях-далекобійниках завдяки залученню жінок.
У межах ініціативи заплановано навчання 100 жінок, які після завершення курсу отримають необхідну кваліфікацію та водійське посвідчення категорії "С" або "СЕ". У межах проєкту заплановано працевлаштування 80 випускниць у компаніях, що активно долучаються до проєкту.
Наразі щонайменше 10 компаній, що займаються перевезеннями, вже висловили готовність підтримати ініціативу та надати робочі місця для нових водійок вантажівок.
"Сьогодні дефіцит кадрів фіксується у багатьох сферах, перевезення – не виняток. Через повномасштабне вторгнення дефіцит водіїв вантажного транспорту на приватних підприємствах сягає близько 30%. Разом з тим, це одна з надзвичайно важливих професій як для доставки стратегічно важливих вантажів, так і для роботи економіки в цілому, адже логістика орієнтується саме на автомобільний транспорт. Наші водії забезпечують сталість логістичних ланцюгів та безперебійну доставку вантажів. Очікую, що невдовзі до них долучаться більше водійок", – заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Що очікує учасниць проєкту
Учасниць проєкту очікує чимало цікавого навчання:
1. Безоплатна можливість набути фахових навичок водіння вантажівки;
2. Гарантоване працевлаштування для випускниць в приватних компаніях, які спеціалізуються на вантажних перевезеннях;
3. Менторський супровід протягом усього проєкту від команди професіоналів;
4. Допомога з адаптацією на новому робочому місці.
Що потрібно зробити, щоб стати учасницею
Для участі у відборі потрібно:
- Заповнити анкету до 26 вересня 2024 року за посиланням;
- Пройти співбесіду з командою проєкту.
Більше деталей – за посиланням.
Також відзначається, що пілотний проєкт з підготовки та працевлаштування водійок вантажівок реалізується Фундація інституційного розвитку за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та за підтримки Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України".
Читайте також: У Львові не вистачає водіїв автобусів. Чи зможуть жінки вирішити цю проблему
Що відомо про нестачу водіїв комунального транспорту
Після 18 травня, відколи набули чинності нові правила мобілізації, одними з найдефіцитніших фахівців стали водії. Лише у Львівській області станом на 12 червня на Єдиному порталі було 1697 актуальних вакансій для водіїв. При чому це вакансії, розмішені з 22 травня, тобто фактично за три тижні.
Також у Київському метрополітені виник гострий дефіцит фахівців робітничих професій. Зокрема причиною цього є частково вимушена міграція, специфіка професій і мобілізаційна робота у зв’язку з воєнним станом.
Зокрема, близько 7% працівників метрополітену нині перебувають у лавах ЗСУ, а їхня кількість постійно збільшується.
- Актуальне
- Важливе