Львівський осередок TEDxUCU припиняє діяльність, бо головний офіс у Нью-Йорку звинуватив бійця ЗСУ у "расизмі щодо росіян"
Головний офіс TED у Нью-Йорку відмовився публікувати виступ українського військового через нібито провокаційні висловлювання щодо росіян. Через це львівський осередок при УКУ припиняє діяльність
Про це йдеться на сайті TEDxUCU, передає "Еспресо.Захід".
Локальний осередок TEDxUCU при Українському католицькому університеті припинить свою діяльність через відмову головного офісу публікувати виступ журналіста й історика Максима Осадчука про російсько-українську війну.
Позиція головного офісу TED
Головний офіс TED вважає, що виступ Максима Осадчука містив нібито провокаційні висловлювання у стилі "ми проти них" про війну в Україні.
Зокрема, такою визнали фрази: "росіяни намагаються привласнити спільну перемогу над німецьким фашизмом, але, як завжди, вони крадуть... Тут, втім нічого нового, росіяни є росіянами", або ж "під час війни ми навчились конвертувати нашу любов до своїх і ненависть до окупантів у волонтерський рух".
У Нью-Йорку при цьому заявили, що на сцені TEDx не місце робити широкі узагальнення щодо національності на основі дій їхнього уряду. Відтак на їхню думку, риторика військового є "об’єктивно расистською та упередженою".
"Хоча аудиторія TEDxUCU може сприйняти Максимову ідею як стимулюючий заклик зберегти українську свободу, онлайн-глядачі можуть не розчути цей посил серед ненависницьких висловів про ціле населення. Висловлювання про "росіян" приглушує силу Максимового послання для аудиторії за межами вашої місцевої громади. Замініть "росіян" на будь-яке інше населення країни, і ефект буде той самий", – зазначили у головному офісі.
Львівський осередок TEDxUCU не погоджується з цією позицією, тому розриває співпрацю
Команда TEDxUCU категорично не погоджується з такою інтерпретацією, тому намагалися врегулювати цей конфлікт, однак констатували, що вичерпали будь-які формальні та неформальні шляхи для цього.
"Дослівно цитуючи, TED вказував наявність "inflammatory "us vs. them" statements" у виступі нашого промовця. Ми абсолютно не погоджуємося з такою інтерпретацією", – йдеться у заяві.
Там наголошують, що риторика "ми проти них" - це опис об'єктивної ситуації, а не мова ворожнечі.
Фото: tedx.ucu.edu.ua
Реакція Максима Осадчука
Сам промовець ж висловив свою подяку за позицію, терплячість у комунікації "з метою донести до вестернів сенси та принциповість у відстоюванні цінностей, що дозволяють нам, як нації, вже протягом двох з половиною років успішно чинити спротив "другій армії світу".
"Ясна річ, я не збираюся відмовлятися від жодного слова зі свого виступу, що став причиною такої ситуації. Речі слід називати власними іменами, це - обов'язок вільної людини, яка мислить про те, що бачить навколо. Коли на шляху критичного висловлювання стає цензура, із нею можна та треба боротися. Йдеться при тім про творців сучасного путінського новоязу з вусами товариша майора під носом чи про жерців політкоректності у дорогих костюмах за склом хмарочосів на Мангеттені – не так вже й важливо", – наголосив боєць на своїй facebook-сторінці.
- Актуальне
- Важливе