У цьому вся сіль: навіщо солити їжу та яких продуктів краще уникати
Другий тиждень березня – Всесвітній тиждень обізнаності про сіль. Що варто знати про найпопулярнішу приправу
Про це повідомляє Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
"Всесвітній тиждень обізнаності про сіль започаткував Всесвітній Рух Солі та Здоров’я у 2008 році. Мета – залучити суспільство до зменшення вживання солі у раціоні задля покращення здоров’я. Також подія слугує зверненням до виробників харчових продуктів та державної влади заради надання споживачам права вибору продукції зі зменшеним відсотком солі", – пояснюють у центрі.
Медики кажуть цілковито відмовлятись від солі не варто, оскільки вона – основне джерело натрію для організму. Однак споживання її понад норму може спричинити негаразди зі здоров’ям. Надлишок солі призводять до проблем із тиском, судинами, серцем, мозком, нирками, масою тіла тощо.
ВООЗ радить зменшити споживання солі до 5 грамів на день. Це одна неповна чайна ложка.
"За результатами дослідження, лише 13% українців дотримуються таких рекомендацій. А більшість споживає солі майже втричі більше за денну норму. За результатами досліджень STEPS у 2019 році, у середньому українці споживали 12,6 г солі на добу", – кажуть у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
У яких продуктах міститься найбільше солі.
70% солі людина споживає з готовими продуктами, купленими у магазині. Найчастіше це:
- білий хліб, батон, багет;
- технологічно-оброблені м’ясні та рибні вироби, солоні та в’ялені м’ясні та рибні продукти, консерви;
- бульйонні кубики;
- овочеві консерви та бочкові овочі із надмірним додаванням солі;
- готові солоні приправи;
- бутерброди, піца;
- лапша та супи швидкого приготування тощо.
Як зменшити споживання солі
Приберіть сільничку зі столу.
Обмежте споживання оброблених продуктів з високим вмістом солі: хліб, оброблені м’ясні та рибні вироби, твердий сир, консерви та напівфабрикати.
Читайте етикетки! Чим ближче до початку списку інгредієнтів розташована сіль, тим більший її вміст.
Продукти з високим вмістом солі замінюйте більш корисними. Наприклад, білий хліб – на цільнозерновий, а готові соуси приготуйте власноруч.
При приготуванні страв додавайте свіжі трави та спеції замість солі. Надати нових смаків допоможуть також часник, імбир, цитрусові.
Звичайну сіль замініть на йодовану, це попередить дефіцит йоду в організмі. А ще краще заповнити його натуральними продуктами, що містять йод.
- Актуальне
- Важливе