Християни східного обряду святкують Трійцю або П’ятидесятницю
Трійця після Великодня та Різдва вважається одним із найбільших свят й відзначається завжди у неділю сьомого тижня після Великодня
Про це передає "Еспресо.Захід".
Християни східного обряду сьогодні, 23 червня, святкують День Святої Трійці, або П’ятидесятницю.
Історія свята
Цього дня Господь уперше проявився в усіх іпостасях – як Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. У православних храмах на Трійцю виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають гілками дерев.
В народі цей день традиційно називають Зеленими святами. Назва походить ще від дохристиянських часів, адже тоді пращури святкували завершення весняного і початок літнього календарного періоду.
Традиції Трійці
Напередодні Зелених свят, в суботу, ще до сходу сонця, молоді дівчата йшли до лісу і в поле, рвали запашне зілля. Ввечері вже хлопці рубали з липи, берези, дуба, клена гілля, щоб ними замаїти господарство. Зіллям же прикрашали віконниці та ікони в будинку. Не заквітчати оселю вважалося тяжким гріхом.
Цього дня заведено відвідувати родичів та друзів, а на стіл потрібно ставити щедре частування. Головною стравою вважається коровай.
На Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім'я швидко розпадеться і буде нещасливою. Також не можна шити, вишивати, працювати в городі.
Народні прикмети цього дня:
- Сватання цього дня – на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі — гармонія, а в серцях — любов одне до одного.
- Дощить цього дня – буде тепле і гарне літо.
- Після дощу відразу з'явилося сонце – можна чекати на великий урожай.
- Зілля і квіти, які були зібрані цього дня, є сильним оберегом і ліками проти усіх хвороб.
- Спека на Зелені свята – все літо буде посушливим.
- Актуальне
- Важливе