![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Дружина військовослужбовця відкрила центр психологічної підтримки для родин захисників
Така ідея у жінки виникла в час періоду, коли чоловік перебував на фронті
Про це Софія Гребеник розповіла у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
"Я вимушена переселенка з Києва до Львова. Мого чоловіка мобілізували минулого року в липні, – розповідає Софія Гребеник. – Нашій дитині було три місяці. У мене нашарувалося повномасштабне вторгнення, післяпологова депресія, я сама у Львові. Для мене стало викликом не лише те, що я стала самотньою мамою і повинна дитину виховувати, собаку, продовжувати працювати, соціалізовуватися, але й те, що моє звичне коло оточення перестало мене розуміти. Більшість жінок були разом з чоловіком, а я була сама. І це, крім фізичного, було дуже тяжко переживати емоційно і психологічно. Я намагалася себе витягувати за допомогою спорту та психотерапевтів. Шукала групи підтримки і не змогла знайти".
Тоді у Софії з'явилася ідея організувати центр психологічної підтримки, де жінки могли б знайти однодумців та отримати психологічну допомогу.
"Я почала шукати партнерів, щоб реалізувати ідею, – каже Софія Гребеник. – Знаєте, коли чоловік йде на фронт, дружина починає виконувати завдання, які раніше виконували двоє. До прикладу, чоловік приймав багато рішень, це зразок для дитини, це виховання дитини, це підтримка дружини в післяпологовий період. Я сама орендувала квартиру з відключенням світла. З малою дитиною, з собакою, я спускалася з сьомого поверху кожного дня по кілька разів. Я розуміла, що я така не одна, я намагалася знайти однодумців. Оскільки я така активна, я писала в чати сусідам, друзям, що мені потрібна допомога в конкретних речах. Але не всі можуть так себе тримати. Тому я вирішила допомогти".
До слова, раніше повідомляли, що на Прикарпатті планують відкрити клініку психологічної реабілітації для дітей, що постраждали від війни
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)