Супермаркети на заході України збільшили продажі на 50–100%, – Forbes
У великих мережах зросли продажі, але не заробітки
У березні – квітні у супермаркетах на заході України збільшилися продажі, зокрема магазини почали продавати більше готових страв. Однак доходи мереж від цього не надто зросли. Про це пише Forbes, передає "Еспресо.Захід".
За словами генерального директора компанії "Барком" Олега Барана, мережі "Родинна ковбаска" та "Родинна пекарня" у березні – квітні змінили асортимент на прилавках у західних областях України. Компанія почала продавати більше готових страв. Зокрема, враховуючи запити переселенців з гарячих точок, до існуючого асортименту додали салати, млинці та голубці. "Попит на кулінарію підвищився через те, що люди не мали змогу готувати. Вони більш охоче купували готову їжу, ніж сире мʼясо", - пояснює Олег Баран. Відтак, за березень – квітень продажі на Львівщині зросли на 30–40% у "Родинній пекарні" та 10–15% у "Родинній ковбасці".
Схожа ситуація в Івано-Франківській та Закарпатській областях. Супермаркети "Наш Край" та SPAR за квітень наторгували у цих регіонах на 30–80% більше, ніж зазвичай, розповідає керівник ритейл-напряму VolWest Group Віктор Мольченко. А продажі найбільшої мережі "однодоларових" магазинів "Аврора" на Закарпатті зросли на 100%, у Львівській та Івано-Франківській областях – на 50%.
Такі зміни пов’язують із тим, що Львівщина, Івано-Франківщина та Закарпаття прийняли найбільше переселенців. У Волинській, Рівненській та Тернопільській областях переселенців менше, відповідно і виторги майже не зросли, каже Мольченко.
Проте мережі не змогли багато заробити на переселенцях, оскільки мінімум на 50% подорожчала доставка, на 20% – вартість упаковки, каже співвласник мережі "Аврора" Тарас Панасенко. Сильно підняти ціни ритейлери не ризикнули. Окрім того, уряд обмежив до 10% націнки на соціальні товари. Відтак загальна маржа ритейлерів впала. Як зазначає гендиректор мережі "Рукавичка" Роман Козак, за товарообігом березень був хорошим, а за прибутком – ні.
Також вдарила по прибутковості заборона продажу алкоголю. За словами Козака, маржа на цей вид товару була вищою, ніж на продукти харчування.
До того ж, кажуть власники мереж, люди почали економити і купують лише найнеобхідніше. Скажімо, в "Аврорі" у чотири рази зросли продажі швидкого харчування, але на половину впали продажі жувальних гумок.
У травні продажі в ритейлі на заході вже починають падати, оскільки переселенці почали повертатися до своїх міст, зазначив Олег Баран. Відтак, щоб втриматися на плаву, мережі починають піднімати ціни.
- В "Епіцентрі" продають бронежилети, які Львівський оборонний кластер безкоштовно передає військовим.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе