Суд зобов’язав САП у справі Дубневича відреагувати на запит про закриття провадження
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив скаргу адвоката обвинуваченого та зобов’язав прокурора Слідчої антикорупційної прокуратури розглянути клопотання захисника про закриття кримінального провадження у справі про розкрадання майна "Укрзалізниці" на 93 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба ВАКС, інформує "Еспресо.Захід".
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду розглянув скаргу адвоката колишнього першого заступника голови філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця" на бездіяльність прокурора САП.
Адвокат 14 червня 2021 року скерував прокурору САП клопотання про закриття кримінального провадження щодо його клієнта. На кінець червня захисника не повідомили про результати його розгляду.
Слідчий суддя ВАКС підтвердив, що клопотання мали розглянути в строк не більше трьох днів від моменту подання й задовольнити його за наявності відповідних підстав. А про результати розгляду мали повідомити особу, яка заявила таке клопотання. Тож прокурори САП не зробили цього у встановленому законом порядку.
Відтак суддя ВАКС дійшов висновку про допущення прокурором бездіяльності щодо розгляду клопотання сторони захисту та невиконання процесуального обов’язку.
Таким чином, слідчий суддя задовольнив скаргу адвоката обвинуваченого та зобов’язав прокурора САП, який здійснює процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні, розглянути клопотання захисника про закриття кримінального провадження.
Нагадаємо, за версією НАБУ, Ярослав Дубневич, будучи народним депутатом України й обіймаючи посаду голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради, у період з грудня 2015 року по березень 2017 року, за попередньою змовою групою осіб, знаючи про наявність єдиного виробника стрілочної продукції на території України – ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод", замість більш економічно вигідної переговорної процедури закупівлі разом з іншими особами організував проведення відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств: ТОВ "Арго" і ТОВ "Корпорація КРТ". У результаті закуплено елементи верхньої будови колії за завищеними цінами, що призвело до збитків залізниці на суму 93,3 млн грн.
- Згодом Ярослав Дубневич намагався оскаржити рішення Верховної Ради про зняття з нього недоторканності, але Верховний Суд підтримав позицію парламенту.
- Також, імовірно, з метою уникнення конфіскації частини майна, Ярослав Дубневич розлучився з дружиною та поділив майно.
- Додамо, що Ярослав Дубневич і його брат Богдан також можуть виявитися причетними до ще однієї гучної справи, яку розслідує НАБУ. Вона стосується розкрадання природного газу на загальну суму 2,1 млрд грн на ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі на Львівщині. Минулого тижня НАБУ передало у ВАКС матеріали другого епізоду цієї гучної справи.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе