![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
З 1 вересня на Львівщині збільшується кількість учнів, - очільник департаменту освіти Львівщини Паска
Цього року на Львівщині навчатиметься майже 300 тисяч школярів. Ймовірно, багато повертається з-за кордону. Попередньо є збільшення кількості учнів у порівнянні з минулим роком, але достовірні дані будуть відомі, коли вже діти сядуть за парти. Станом на кінець навчального року менше 5% залишається за кордоном
Про те, яким буде новий навчальний рік на Львівщині, у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів очільник департаменту освіти Львівщини Олег Паска.
"294 тисячі школярів буде навчатись на Львівщині цьогоріч, а минулого року було 287 тисяч. Попередньо, у нас є збільшення кількості учнів, але ми ще не бачимо, що це за учні. Дізнатись це зможемо за декілька днів", – розповів Паска.
Він додав, що станом на кінець навчального року за кордоном залишалось 14 тисяч учнів. Спершу ця цифра становила 30 тисяч.
Зауважимо, як писали польські видання, з вересня у польських школах стане менше дітей з України, оскільки багато біженців планували, щоб їхні діти могли повернутися до українських шкіл.
"Загалом минулого року ми займали перше місце (за даними Інституту освітньої аналітики) у відсотковому відношення серед шкіл і дітей, які навчались в очному форматі. Крім того, згідно з рекомендаціями, залишається 5 шкіл, які будуть навчати наших дітей за кордоном дистанційно. Поряд з цим працює українська дистанційна школа, яка добре показала якість освіти. До речі, після її закінчення діти вступають у престижні виші", – зазначив чиновник.
У департаменті додають, що для дітей, які перебувають за кордоном, розробили спеціальну програму, де буде передбачено отримати українознавчу освіту.
"Буде визначено перелік шкіл і до них можна буде звернутися. Також, до прикладу в нас є ліцей, який працює для діаспори в Португалії, тобто для тих українців, які виїхали у Португалію, маємо співпрацю з Варшавою", – пояснив Паска.
Він наголошує, що навіть в умовах війни навчання дає добрі результати.
"Наші педагоги, учні і батьки є справжніми героями. Вони справляються з тими викликами чудово. Це видно, адже маємо переможців міжнародних конкурсів. На зовнішньому незалежному оцінюванні багато учнів набирає 200, 400 і 600 балів. До слова, Львівщина посідає перше місце за 600 бальниками. Кожне 4 місце – 600 бальник з Львівщини. Це означає, що освіта і ті хто має причетність до освіти – молодці, справді герої", – підсумував Олег Паска.
- Нагадаємо, у Львові планують переформатувати заклади профтехосвіти
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)