Спрощене ЗНО цього року можна буде скласти за кордоном
Цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання відрізнятиметься від того, яке було впродовж попередніх 15 років. Випускники шкіл складатимуть національний мультитест. Скористатись цією послугою зможуть також учні, які перебувають за кордоном
Про це на брифінгу в українському медіацентрі повідомила Лариса Середяк, директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Цього року мультитест складатиметься з трьох предметів: українська мова, математика і історія України. Ці предмети визначені в обов'язковому порядку для всіх, незалежно від того, хто куди планував вступати.
За словами Лариси Середяк, тестування триватимуть впродовж 10 днів та проводитимуться у три зміни в комп’ютеризованих тестових центрах. У кожному приміщенні також облаштують укриття. На виконання мультитесту з трьох предметів кожному учасникові буде виділено 120 хвилин. За кожен предмет буде виставлено певну кількість балів. Максимально по 30 балів з української мови та з історії України, 35 балів з математики.
"Приймати рішення про здачу цього тесту мають ті випускники шкіл, учні училищ і студенти коледжів, які мають намір вступити до закладів вищої освіти у 2022 році. Не всі ті, хто зареєструвався на участь у ЗНО (а це понад 26 тисяч), планували вступати до закладів вищої освіти, адже реєструвалися всі, хто планував отримати документ про повну загальну середню освіту. Тому з 20 травня до 7 червня учасники повинні зайти на свою інформаційну сторінку і підтвердити участь у національному мультитесті, але тільки ті, хто буде вступати до ЗВО в Україні. А до 19 травня кожен має отримати свій логін і пароль для входу на свою інформаційну сторінку", – розповіла Лариса Середяк.
Зауважимо, понад півтора мільйона неповнолітніх виїхали з України, утім охочі матимуть можливість скласти мультитест за кордоном.
"Ті, хто перебуває за кордоном, можуть складати там національний мультитест, результатами якого скористаються у вересні для вступу до закладів вищої освіти. Вони можуть складати тести на європейській території (включаючи Великобританію і Ірландію). Для цього будуть організовані такі інформаційні центри, аби діти на комп'ютері могли пройти тестування", – пояснила Середяк.
Освітяни Львівщини припускають, що частина українських дітей може залишитися на навчання за кордоном, але в останні роки зберігається тенденція, що випускники все ж повертаються в Україну після навчання в інших країнах
"З 30 тисяч учнів, які виїхали внаслідок війни, шукають можливість складати там мультитест 90%, вони планують вступати в Україні. Тішить, що більшість наших студентів, навіть якщо навчаються за кордоном, хочуть повернутись в Україну. Ця тенденція спостерігається вже кілька років. Здебільшого ті студенти хочуть повернутись, які добре навчаються. Маємо створити такі умови, аби наші студенти повернулись і вчились тут", – підсумував директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.
-
Нагадаємо, Верховна Рада України 348-ма голосами "за" ухвалила "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти", за яким зовнішнє незалежне оцінювання і вступ у вищі навчальні заклади цьогоріч пройдуть за спрощеною процедурою.
-
Верховна Рада України 348-ма голосами "за" ухвалила "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти", за яким зовнішнє незалежне оцінювання і вступ у вищі навчальні заклади цьогоріч пройдуть за спрощеною процедурою.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе