![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Волинський прикордонник став чемпіоном міжнародного турніру з джиу-джитсу
Золота медаль поповнила скарбницю спортивних нагород прикордонника Богдана Мочульського. Він став чемпіоном міжнародного турніру з джиу-джитсу
Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що днями відбувся рейтинговий міжнародний турнір GRAND PRIX PARIS OPEN 2024 у Парижі. Там за нагороди змагалися найкращі спортсмени світу із 28 країн.
Позмагався за звання найсильнішого на міжнародному турнірі з джиу-джитсу вирішив і волинський прикордонник Богдан Мочульський
Чоловік виступав у ваговій категорії 62 кг. Загалом у нього було чотири поєдинки. За вихід у фінал Богдан змагався з чинним срібним призером чемпіонату світу, а в фіналі переміг чемпіона Європи.
"Радий, що піднявся на найвищу сходинку пʼєдесталу, що український прапор знову височів над міжнародною ареною. А звучання гімну України викликає почуття гордості та невимовної впевненості у собі та нашій країні", – розповів прикордонник.
Детальніше про джиу-джитсу
Джиу-джитсу – японське бойове мистецтво, яке вивчає техніку і тактику ведення ближнього бою з одним або кількома суперниками, зі зброєю та без неї. Сформоване окреме бойове мистецтво виникло у 16 ст. серед самураїв. Фактично через те, що самураї, під час бойових дій, носили залізні обладунки, які користуючись ударною технікою неможливо було пробити рукою чи ногою, виникла необхідність у рукопашному бойовому мистецтві, яке б дозволило одержати перемогу проти воїна в обладунках.
Комплексно, бойове мистецтво охоплює декілька різноманітних стилів та підвидів, а також різні традиції та напрями його вивчення (умовно – школи). Відповідно до цих напрямів, джіу-джитсу умовно поділяється на традиційне та сучасне.
Інші спортивні досягнення українців
Українка Анна Лащевська виграла етап Кубка світу зі спортивної гімнастики, що проходив у катарській Досі. Тоді як тернополянин Олександр Юрик виборов перше місце на Чемпіонаті Європи з гирьового спорту, який проходив у Парижі.
Також нещодавно лучанин 15-річний спортсмен Назар Собуцький у парі зі спортсменкою з Рівненщини Вікторією Вітковець здобули золото на Кубку Європи зі стрільби з лука
Збірна України з таеквон-до стала найсильнішою на чемпіонаті Європи. У складі є спортсмени Львівщини, які теж посіли призові місця.
Волинський спортсмен Станіслав Самолюк у парі з Дарією Котик став бронзовим призером чемпіонату Європи академічного паравеслування.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)