![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Сьогодні Парламент прийняв три важливі закони, спрямовані на боротьбу проти окупантів на культурному і інформаційному фронтах. Блог Миколи Княжицького
По-перше, ми підтримуємо видання і розповсюдження українських книжок (проект №6287). Для цього пропонуємо встановити пільги для книгарень, в яких продаються переважно україномовні книги. Допускається продаж книг, виданих мовами корінних народів України (наприклад, кримськотатарською) та офіційними мовами ЄС.
Книгарні, в яких продаються лише україномовні книги, можуть отримати від держави компенсацію витрат на оренду. Але у випадку, якщо в асортименті з’являться книги, наприклад, російською мовою, ніякі пільги не надаються, а якщо були надалі до того, їх доведеться повернути. Тож сподіваюсь, україномовної літератури найближчим часом буде в книгарнях більше.
Іншим законопроектом (№7459) ми забороняємо імпорт та продаж книжок з Росії і Білорусі, без спеціального дозволу. І додатково встановили правило для іноземних авторів: якщо вони хочуть видавати і продавати свої книги в Україні, вони можуть це зробити лише в україномовному перекладі. Або мовою оригіналу, наприклад, англійською. Ситуація, коли книги французьких чи англійськи письменників продаються в Україні виключно російською мовою має назавжди відійти в минуле, і наш закон в тому посприяє.
Третій законопроект (№7273-д) запроваджує більші квоти на україномовну музику в ефірі. Української музики стане значно більше.
Також заборонені будь-які гастролі переважної більшості російських виконавців та використання їх пісень на всіх платформах в Україні.
Дозволені будуть лише ті, хто підпише декларацію про підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.
Це лише частина норм, з прийнятих сьогодні законів. Додатково ми розширили повноваження Українського культурного фонду та Українського інституту книги щодо підтримки митців, збільшили мінімальну частку україномовних передач на радіо, і навіть заборонили "акустичний тероризм" і тепер водій маршрутки не матиме права ставити свою улюблену пісню на весь автобус якщо хоча б один пасажир сказав "ні".
Маємо підтримувати своє: надавати пільги українських книгарням, стимулювати створення власної музики. Українці творчі і талановиті. Навіть під час війни наші митці продовжують творити і маємо їх підтримувати.
Вдячний народним депутатам, які зрозуміли, що культура не може бути поза політикою.
Про автора. Микола Княжицький – народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність".
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)