Слов‘янських народів багато, а українці мають стати рівними серед рівних, а не бідним родичем. Блог Миколи Княжицького
Слов‘яни. Ми стидаємося цього слова часом, боячись, що нас звинуватять у слов‘янофільстві чи панславізмі. Даремно
Говорили вчора про це у Домі Франка, де Маркіян і Данило Лубківські дарували слов‘янську бібліотеку Романа Мар‘яновича Лубківського.
Насправді слов‘яни – народи, які перебирають лідерство у Європейському Союзі.
А як же росіяни? Народ цей за походженням і цінностями передовсім складно назвати слов‘янським, хоча і послуговується він слов‘янською мовою. Суміш колонізованих і значною мірою асимільованих націй, ще й перетворених успішно тоталітарним радянським режимом на "нову спільність – радянський народ" гралася у слов‘янофільство і панславізм і давно програла. Усе це в минулому.
Натомість з початком повномасштабного вторгнення саме слов‘янські країни і наші брати і сестри з Балтії перейняли ініціативу, лідерство і вплив у ЄС. Після доєднання до ЄС України саме ми з нашими слов‘янськими сусідами, передовсім з Польщею станемо у ЄС найбільшим внутрішнім союзом. І за кількість населення та територією теж. Бо все повернемо: і людей і землі.
І у цьому слов‘янському лідерстві теж потрібно не загубитися. Бо слов‘янських народів багато, а українці мають стати рівними серед рівних, а не бідним родичем. Для цього важливо розвивати культуру. Культура – обличчя нації, її візитна картка. Припинення фінансування УКФ і Держкіно саме тому вважаю помилкою.
Про автора. Микола Княжицький – народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність".
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе