Сім років жила із загрозою кровотечі: львівські лікарі успішно видалили кісту селезінки 17-річній дівчині
Хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру успішно видалили кісту, зберігши селезінку 17-річної дівчини неушкодженою
Про це повідомляє Львівська обласна військова адміністрація, передає "Еспресо.Захід".
Львів’янка про свій діагноз дізналась випадково, під час УЗД ще у 10 років. Тоді лікарі сказали, що потрібно видаляти селезінку. Через це 7 років дівчинка жила із загрозою розриву утвору та кровотечі, їй довелося забути про велосипед, активні ігри з м’ячем на уроках фізкультури, біг чи навіть фітнес.
Проте львівські фахівці запропонували їй мініінвазивну операцію, яка збереже орган.
"У дівчини виявили кісту селезінки великих розмірів, нижній полюс органу весь був занятий утвором. Проте нам вдалось зберегти орган, і це дуже добре. Адже селезінка виконує ряд важливих функцій, зокрема, в імунній системі. Операція має чудовий косметичний ефект, виконується через три невеликих проколи і триває до двох годин. Дитина відновлюється дуже швидко, оскільки травмування є мінімальним. Зазвичай рецидив виникає вкрай нечасто", – розповів Андрій Кузик, завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
Після проведеного оперативного втручання дівчина зараз цілком одужала і нарешті зможе повернутись до занять спортом.
Медики наголошують, що не всі кісти селезінки вимагають оперативного втручання.
"Вроджені кісти маленьких розмірів зазвичай не викликають скарг і потребують лише спостереження. Зі збільшенням утвору може наростати симптоматика – з’являється відчуття розпирання у черевній порожнині, приступи болю, особливо після їжі, нудота тощо. Здебільшого оперативні втручання з приводу кіст селезінки припадають на підлітковий вік. Трапляються і посттравматичні кісти – після ударів у живіт, внаслідок падінь чи автомобільних аварій. Найбільш небезпечним є розрив кісти із вивільненням її вмісту у черевну порожнину. Тоді виникає важка інтоксикація, наростає больовий синдром, може виникнути перитоніт", – додав хірург.
Медики радять батькам не нехтувати профілактичними оглядами у лікаря. І обов’язково звернутись до фахівців при скаргах дитини на біль чи дискомфорт у животі.
- Нагадаємо, Друге медичне об’єднання Львова запустило чат-бот для запису до лікарів. Сервіс складається з шести основних розділів: "Запис на прийом", "Дати зворотній зв’язок", "Вартість послуг", "Замовити дзвінок", "Наші контакти", "Планові візити до лікаря"
- Актуальне
- Важливе