Школа емоційного живопису ім. Володимира Патика відсвяткує 10-річчя масштабною виставкою у Львівському палаці мистецтв

У межах масштабної виставки з нагоди 10-річчя Школи емоційного живопису ім. Володимира Патика покажуть ескізи авторства її засновника, які виставляються вперше

Про це повідомив організатор - Фонд ім. Володимира Патика, інформує Еспресо.Захід 

14 грудня у Львівському палаці мистецтв розпочнеться масштабна виставка творів учнів, викладачів, послідовників та прихильників "Школи емоційного живопису" Володимира Патика. Зміст експозиції складуть понад 200 живописних творів,  зокрема серія шкіців (ескізів) Володимира Йосиповича Патика, виконана упродовж його мандрівок Європою на початку 90-х рр. ХХ ст., серія малярства учнів старшої та молодшої "Школи емоційного живопису ім. Володимира Патика", різножанрові та полістилістичні твори, створені впродовж проведення семи пленерів  (2018-2023) імені Володимира Патика у мальовничих Мельниках на Волині і на Закарпатті, а також живописні твори 2022-2023 років сина Володимира Патика, художника, заслуженого діяча мистецтв Остапа Патика.

Як розповідає Фонд ім. В. Патика, відомий львівський живописець, народний художник України Володимир Патик започаткував "Школу емоційного живопису"  у 2013-му році, за 3 роки до смерті. У 2017 році його творчу ініціативу підхопила творча майстерня Роксолани та Остапа Патиків, які зосередилися на творчому діалозі із Володимиром Патиком сучасних художників. А це щорічні виставки, конференції, тематичні пленери в мальовничому маєтку художника в озерному волинському краї, що не лише об’єднали різні покоління митців з різних куточків України і світу, а й сформували широку палітру цього діалогу.

"Загалом, виставка “Школа Володимира Патика: палітра діалогу” має на меті простежити провідні засади продовження традицій живописної спадщини Володимира Патика, - наголошують організатори виставки, - виявити та популяризувати ціннісні орієнтири творчості сучасних українських митців, інспіровані громадянською позицією та творчістю художника: митця, патріота, громадянина, батька".

До речі, серія ескізів Володимира Патика, що виконана у техніці пастелі, олівця, експонуватиметься уперше.