Щоби покращити роботу міжміських маршруток, у Львівській ОДА рекомендують писати скарги

Кожен пасажир може сам покращити роботу міжміського громадського транспорту. У цьому переконують чиновники Львівської обласної державної адміністрації, які радять звертатися зі скаргами на недоліки роботи маршруток на гарячу лінію.

На цьому в коментарі Еспресо.Захід наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Наразі ж, якщо середньостатистичний турист добирається на відпочинок у Карпати, то він повинен бути готовим до того, що автобуса доведеться прочекати навіть до двох годин. Бо перевізники їздять за особливим графіком – "як заманеться".  

Ціна квитка також – "як пощастить". Так, скажімо, до курортного містечка Сколе у Карпатах, що на Львівщині, квиток із обласного центру вартує 90 гривень. А от щоби повернутися назад до Львова, потрібно вже заплатити на 11% більше - цілих 100 гривень. 

Графіку руху маршрутних автобусів немає на жодній зупинці. І це попри те, що місцевість позиціонують, як привабливу туристичну зону. 

В управлінні транспорту ЛОДА в таких ситуціях радять звертатись на гарячу лінію 112 і повідомляти про всі випадки. Обіцяють не залишити без розгляду жодну скаргу. 

Адже перевізники повинні дотримуватися певних вимог, а їх чимало - починаючи від класу автобуса і завершуючи найманими працівниками, повідомив заступник голови ОДА Юрій Бучко.

"Щодо контролю, практично на кожному автобусі стоїть GPS, навігатор, яким відслідковується транспортний засіб. Пасажири можуть відслідковувати самостійно, де в конкретний час є конкретний транспортний засіб. Окрім того, що стоять навігатори, систематично розсилаємо і отримуємо інформацію. Відсотків на 80 усе працює.

Тісно співпрацюємо з головами ОТГ, до яких систематично робимо відповідні запити з інформацією про те, чи курсує той чи інший автобус до кінцевої точки".

У ЛОДА пояснюють, що коли оголошують тендер, то там передбачено - скільки машин і в котрій годині повинно курсувати певним маршрутом. 

"Перевізник, який бере участь у тендері, він повинен розуміти, що в нього є необхідна кількість машин, аби забезпечити тендерні умови. 

Якщо графіку не дотримуються, то це означає, що порушують умови тендеру. Ми даємо припис на усунення. Якщо не усувають - договір розриваємо", - розповідає чиновник.

Різну ціну на проїзд Бучко також називає порушенням. Хоча вартість проїзду і визначає перевізник, але вона не може змінюватись, бо залежить від певного кілометражу. Скажімо, якщо вартість проїзду з пункту А у пункт Б 100 гривень, то і і в зворотному напрямку вона повинна бути такою ж. 

"Ціна не може мінятись. Якщо говорити про міжміське сполучення, то вона  встановлюється відповідно до кілометражу". 

Якщо ж у реальному житті ситуація відрізняється від правил на папері, то в обласній адміністрації одна порада – писати скарги. В управлінні транспорту кажуть, що при виявленні порушення графіку руху транспортних засобів, потрібно звертатись на телефон гарячої лінії 112.  

"Гаряча лінія 112 працює цілодобово. Звертайтесь до нас, - чи в адміністрацію, чи управління транспорту. Від нас буде реагування, якщо нам про це невідомо. Ми дякуємо тим мешканцям, які це відслідковують і повідомляють. Якщо такі випадки є, договір справді буде розірвано і укладена тимчасова угода до оголошення конкурсу на перевезення. Такі прецеденти вже були – рідко, але були. Наприклад, у Самбірському районі розривали договори".

При зверненні на гарячу лінію чиновники радять повідомляти маршрут, описати час і локацію, де довго не було транспортного засобу.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.