"Секс і місто" – як інформація про нові зйомки серіалу витягла на поверхню всі наші комплекси
Я, мабуть, одна з сотень палких шанувальниць кінострічки "Секс і місто", яка після інформації про продовження зйомок кіносеріалу щотижня переглядає всі кіношні групи задля нових постів і публікацій. Адже HBO Max поширив у мережі інтернет десятки світлин, на яких Сара Джесіка Паркер, Синтія Ніксон і Крістін Девіс виходять на вулиці Нью-Йорка.
Коли вперше прочитала це повідомлення, була страшенно рада. Навіть декілька днів поспіль влаштувала вечірній перегляд улюблених серій із різних сезонів. Бо життя Керрі Бредшоу у місті можливостей і щастя завжди наповнювало мене енергією та радощами.
Пройшло декілька днів – і геть випадково на око потрапила та ж публікація із сотнями коментарів. Більшість із них були такого штибу: "Фу… куди їм у кіно? Всім по 50. Це ж бабусі, а не сексуальні дівки…" Ось тут мене заломило…
Мені восени 40. І відверто, я геть не почуваюся старою чи жінкою поважного віку. В мене молодший син, котрому нещодавно минуло 12 місяців. Тож хіба матір немовляти може бути не молодою, не квітучою та не привабливою?
Врешті, перечитуючи вже сьогодні нові коментарі та пости, я зрозуміла – секрет у тому, що ми не вміємо бути щасливими. Бо щастя закладено в нас із віком до 35 максимум, а вже далі – вік іде на схил (мій чоловік, щоправда, категорично проти цих окреслень). Звідкіля взялися оці комплекси, що старіти негарно, що жінка у віці 50 років не може бути щасливою та привабливою, їй уже немає чого прагнути в житті?
У нашому містечку живе одна панянка. Назвімо її Оля. Коли я була студенткою (а це років 20 тому), їй було близько тридцяти. Красуня, розумниця, Оля щоранку стояла на зупинці й чекала на автобус разом із десятком односельчан, які милувалися її вродою, стилем і красою. Коли мені траплялося разом із нею сісти до автобуса, я також завжди захоплювалася тим, як же вона вміє стежити за собою та добирати всі елементи гардеробу так уміло.
Минали роки. Я закінчила університет, аспірантуру, народила трійко дітей, збудувала будинок, а Оля залишилася самітницею. Ні, вона й далі їздить на роботу до міста, щоденно на зупинці чекає маршрутку, і вдягнута гарно, і зі смаком… Але Оля постаріла. І на це вона не мала права в очах односельців. Тепер, коли хтось зі знайомих випадково їде разом із нею, неодмінно опісля ділиться думками (ну, це ж село): "От життя пролетіло. Що то молодість – минула й нема. Ні сім’ї, ні дітей. А врода уже й зів’яла".
Мені щоразу хочеться закричати: "Стоп, пригальмуйте, зупиніться! А в самої Олі ви запитували? А може, вона щаслива від того, що живе для себе? У неї багато друзів, з ними вона чудово проводить час на відпочинку. Вона об’їздила понад сотню країн. Гостює влітку в подруг на морських узбережжях. Має багато племінників, яких на свята обдаровує дарунками. Її будинок часто відвідують гості. На свята вона не буває сама".
Але в нашій свідомості просто недозволено виходити поза стереотипи та водночас бути щасливою, красивою, цікавою. Боронь Боже, ходити на побачення та мріяти про секс із чоловіком – це ж уже поза всякими рамками. У віці 40+ наші бабці рихтували собі у шафці поличку із кодовою назвою "на похорон" і ще років зо 20-30 могли поповнювати чи змінювати її вміст.
Я часто любуюся іноземними туристами у Львові: поляки, німці, австрійці. Усміхнені, похилого віку чоловіки та жінки, тримаючись за руки, радісно крокують вулицями, відвідують виставки та музеї, усміхаючись одне одному, п’ють каву на літніх терасах.
Я розумію, що врешті все зводиться до рівня життя, пенсій і соціального забезпечення, але ж чи направду нашим жінкам не вистачає на щомісячний похід до театру чи на виставку, відвідини цікавих місць в околицях області чи зустрічі з подругами за філіжанкою кави? Чи може, таки правда в тому, що ми самі не дозволяємо собі жити з насолодою після 50-го ювілею? Ймовірно, любов до себе і розуміння правди життя настільки глибоко у нашому світобаченні, що визнати її доволі важко й неприйнятно для себе?
Дуже тішуся, коли бачу кількох знайомих жінок, котрі з періодичністю двічі на місяць планують своє дозвілля серед друзів – випадково натрапляю на них то в місті, то у транспорті. Вони веселі та легкі у спілкуванні, з ними завжди весело та цікаво і вони точно певні, що їм стільки років на скільки вони себе відчують у душі.
А чи є у вас такі знайомі, які вміють бути щасливими, незважаючи на відмітку в паспорті?
І, до речі, чи любили ви цей серіал? Чи чекаєте на його продовження?
Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе