Садовий знову наполягає на тому, щоб місто взяло черговий кредит – понад 1 млрд грн
Про це у своєму виступі зазначила депутатка Львівської міськради від "Європейської Солідарності" Уляна Пак.
За її словами, ідея, можливо, й добра – закупівля до 100 тролейбусів, але є одне велике але – Львів дійшов до межі ліміту запозичень (5,88 млрд.грн), який виділило Міністерство фінансів.
"Для того, щоб, все таки, отримати змогу взяти новий кредит, буквально за три дні до пленарного засідання депутатів, міський голова та його виконавчий комітет вкотре "надуває" прогнозовані прибутки бюджету, обіцяє продати ще більше майна та землі на 2022-23 роки. Але це не реально! І практика попередніх років це наочно доводить. Якщо у 2020 році було фактично продано майна на 123,3 млн. грн. (при запланованих 300 млн. грн.), то вже у 2022 році планують продати майна на 290 млн., а у 2023 році взагалі - на 415 млн", - сказала депутатка.
Вона також зазначила, що щодо землі картина схожа:
- план на 2020 рік – 251 млн.грн., виконання – 200 млн.
- план на 2022 рік – 387 млн.грн.
- план на 2023 рік – 512 млн.грн.
Читайте також: 100 тролейбусів з автономним ходом. Коли їх очікувати у Львові і чи доцільно купувати
"Ми отримали лише 13% коштів від річного плану продажу майна та землі. З цього можемо зробити висновок, що доходи 2021 року також "надуті" і не будуть виконані на кінець року. Саме тому і значна частина запланованих у 2021 році робіт не зможе бути завершена. Які об’єкти благоустрою та соціальної інфраструктури стануть жертвою надутого бюджету ще не зрозуміло, але їх буде чимало. Відтак, вже наступного року є ризики, що ми не зможемо купувати нову техніку, робити масштабні ремонти. Про сотню дрібних проектів благоустрою можна взагалі забути.
Все йде до того, що у нашого міста вже з наступного року не залишиться бюджету розвитку, бо він майже весь піде на покриття кредитів. А те що залишиться вистачатиме на 2-3 великі проекти. Наприклад, на покриття боргу за реконструкцію вулиць Бандери і Шевченка. Адже підряднику, який поки що працює в борг потрібно заплатити 209,5 млн грн (Бандери) та 205 млн грн (Шевченка). Натомість в бюджеті наразі передбачено тільки 45 млн грн на Бандери і 100 тис. грн на Шевченка.
У підсумку, бюджет розвитку на 2021 рік 3,7 млрд грн, а кредитів, які потрібно віддавати 5,8 млрд", - наголосила депутатка.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе