Фінансова піраміда з російським корінням активно працює на Заході України. Як вберегтися
Інвестиційна компанія S-Group (Sincere Systems Group) нібито зареєстрована у Великій Британії, насправді ж нею займаються українські та російські "інвестори", які пов'язані з шахрайськими схемами
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Співпраця з окупантами
27 листопада в Івано-Франківську на вул. В'ячеслава Чорновола 7 (готель Станіславів) відбудеться офлайн-конференція S-Group на тему "Ефективні стратегії в інвестиціях у 2022 році". Зазначається, що врамках заходу партнери "отримають важливі та дієві рекомендації для кар'єрного розвитку від спікерів, які розкажуть, як рухатися у правильному напрямку з гідним результатом та впевненістю в інвестиціях". Участь у заході – 10 доларів. Спікерами будуть: інвестор Юрій Грушевський і Сергій Нейверт, а також експертка з особистого брендингу Вероніка Федорчук.
Цього року це вже далеко не перший захід цієї компанії на території України. Раніше подібні офлайн-конференції відбулися в Луцьку, Ужгороді, Рівному, Хмельницькому. Найцікавіше, що вони, чергуючись, відбуваються й у містах країни-окупанта: Москва, Санкт-Петербург, Саратов, Краснодар та інші. Понад те, ці офлайн-конференції відбуваються і на території тимчасово окупованого Криму. Про все це в компанії відкрито розповідають у соцмережах.
Заходи з пошуку потенційних учасників свого інвестиційного фонду компанія проводить уже давно (хоча перший допис у фейсбуку – кінець 2019 року, але найбільша активність – 2021-2022 роки). Як видно з соціальних мереж, повномасштабна війна ніяким чином не змінила роботу компанії. Понад те, українець Вадим Машуров, якого називають одним зі співзасновників компанії S-Group, проводить вебінари для росіян, українців, казахстанців стосовно S-Group, тобто веде бізнес з окупантами. Машуров є одіозною фігурою, адже до війни можна було знайти статті, де його називали гуру української ІТ-сфери, який у 18 років став вже мільйонером, однак з початком війни Машуров зник з України, а його інстаграм не оновлюється. Є інформація, що зараз він перебуває в розшуку в Україні, тому і не повертається.
S-Group також пов'язана з іншим одіозним ІТ-підприємцем, бізнес-партнером Машурова Романом Феликом (родом з Тернополя), якого ще 6 років тому звинувачували у співучасті у створенні фінансової піраміди "Хелікс". До слова, через заплутаність реєстрації компанії винних досі не притягнули до відповідальності, хоча тисячі людей втратили свої гроші, вклавши у "HELIX Capital Investment".
Як працює компанія S-Group і чому вона потенційно шахрайська
Компанія S-Group заявляє, що дозволяє "заробляти на валютному ринку за допомогою 100% автоматизованого торгового робота зі штучним інтелектом". Новачкам пропонують вкласти свою валюту (від 100 доларів), а штучний інтелект усе порахує за них, натомість S-Group візьме за це відсотки. Загалом компанія малює яскраву казку про пасивні доходи, коли ваше завдання зводиться лише до того, щоб дати їм гроші і шукати нових людей, які вклали б у цей проєкт ще коштів. За певний період часу (від 3 місяців, а на ділі - у кращому випадку від року) вам пропонують нібито заробити й вивести більше грошей, ніж ви вклали, щоб могти знову вкласти їх у систему та отримати ще більше прибутку. Тобто S-Group виглядає, як курка, яка несе золоті яйця. Та чи справді ці яйця золоті? Адже у підсумку вимальовується банальна фінансова піраміда, яка існує певний час, поки проєкт не закривається, а гроші опиняються в руках тих, хто на вершині піраміди, тобто в її організаторів. Всі інші ж змушені ходити по судах і намагатися повернути свої кошти.
Відзначимо важливий факт: у червні цього року Нацкомісія з цінних паперів в рамках моніторингу скам-проєктів додала компанію Sincere System у список сумнівних фінансових проєктів, адже отримала звернення від правоохоронних органів та юридичних осіб щодо діяльності цієї інвестиційної компанії. Фактично визнавши, що проєкт має ознаки фінансової піраміди.
У розділі "Про компанію" на сайті S-Group практично немає інформації. Не зазначено, коли й ким створена S-Group, хто її офіційний керівник, номер ліцензії тощо. Тож потенційно можна легко замести сліди всім, хто на вебінарах називає себе топ-лідерами компанії. Також цікаво, що сайт представлений лише двома мовами: англійською та російською, хоча зазначено, що компанія працює у 140 країнах. У контактах S-Group вказана адреса в Лондоні: торговий центр без жодної конкретики, тобто ні офісу, ні телефону.
Щобільше, на просторах інтернету можна знайти дуже багато матеріалів, в яких детально пояснюють, чому цій компанії не варто довіряти і що за яскравою картинкою ховається фінансова афера. Цікаво, що ця компанія має безліч доменів, чимало назв S-Group, однак, як констатують ті, хто вивчає фінансові піраміди, обман всюди той самий.
Тобто, підсумовуючи: ви вкладаєте гроші у S-Group, яких у підсумку не зможете забрати (якщо не на вершині системи), втрачаєте і власні фінанси, і довіру людей, яких притягнули до структури (а це є обов'язковою складовою - залучити знайомих, щоб знайти нові гроші). Саме на це скаржаться клієнти фінансових пірамід, і в тому числі S-Group, говорячи про компанію як про "секту", яка побудована на ієрархії та своїх догмах і рівнях. Та найбільше дивує те, що шахрайські схеми з російськими зв'язками у час повномасштабної війни без проблем організовують зустрічі на території України й залучають українські гроші у свою "мильну бульбашку".
Як вберегтися від участі у фінансових пірамідах?
Насамперед потрібно зрозуміти, що жодна фінансова структура не має права гарантувати отримання фінансів своїм вкладникам. Адже завжди існують певні ризики. Натомість будь-яка фінансова піраміда першим ділом гарантує велику суму заробітку, особливо якщо ви приведете у структуру ще людей. Далі вони беруть ваші гроші під своє управління і ви не можете ними керувати й вивести зі структури. Хоча вам обіцятимуть, що за, умовно, рік отримаєте велику суму.
"Вказане гарантування дуже великих відсотків, ієрархічність (якщо приведеш друзів, родину, знайомих, то матимеш дуже великі відсотки), відсутність будь-яких ліцензій або договорів на роботу цієї компанії, агресивна реклама, гучні лозунги, невеликий початковий внесок, відсутність офіційних номерів телефонів або адреси, куди можна прийти", - зазначає фінансистка Юлія Баткалова про те, як визначити сайт шахрайської інвестиційної компанії.
Крах фінансової піраміди настає тоді, коли надходження коштів від нових вкладників повністю припиняється. Якщо піраміда розвалюється, вкладникам вдається повернути не більш ніж 15% вкладених коштів.
Додамо, що наприкінці минулого року у Верховній Раді підтримали законопроєкт про розвиток фондового ринку та заборону фінансових пірамід. Однак наразі він ще не прийшов другого читання.
- Нагадаємо, влітку тернопільська кіберполіція повідомила про фінансову піраміду, від якої постраждали вже 12 осіб
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе