Еспресо. Захід
Ексклюзив

Робінзон на хуторі: проміняти столицю на тернопільський загумінок і поширювати сільський вайб

Юрій Мартинович
27 серпня, 2022 субота
15:00

32-річна Анжеліка Кравець називає себе амбасадором українського села і під авторським брендом "Робінзон на хуторі" розповідає десяткам тисяч підписників у Тік Ток про сільське життя та мріє про створення модерного українського села

"Еспресо.Захід" поспілкувався з блогеркою.

Анжеліка народилася у Криму і прожила там перші п’ять років свого життя. Її мама – кримськотатарська єврейка, а тато – галичанин з Тернопільщини. Батько навчався у Сімферополі й там знайшов свою другу половинку. Однак згодом батьки розійшлися і тато забрав Анжеліку у свій родинний хутір Лисички, що недалеко від міста Вишнівець Тернопільської області. Там дівчина прожила свої шкільні роки.

"Тому з дитинства знаю, що таке робота на городі, бо допомагала татові й бабусі з тим всім нашим господарством. У ті роки села були великими й мали багато корів й коней, було дуже багато різної роботи пов’язаної з землею", – розповідає Анжеліка. 

Після школи помер тато Анжеліки й у неї почався важкий період. Вона вирішила почати все з чистого аркуша і поїхала влаштовувати своє життя у Києві. У столиці дівчина прожила 16 років. За цей час встигла і повчитися на юриста, і змінити чимало робіт, влаштовувати особисте життя, однак ніколи не втрачала зв’язок з рідною хатою в яку періодично приїздила і допомагала рідним.

"Для мене – це завжди було місцем, де ти приходиш до себе. Місцем сили. Тому часто їздила сюди. Комусь для відпочинку треба летіти на Балі, а для мене – це моє Балі. У 2018 році захворіла моя бабуся і я почала проводити на хуторі знову все більше часу. На жаль, у 2019 році померла бабуся… "Робінзон на хуторі" виник десь у цей період, коли я два-три роки тому вирішила повністю переїхати у село і сама тут жити на природіЄ якомога далі від людей. Тому моя історія – це і про любов до природи, і частково про не любов до людей", – каже Анжеліка.

Головна ідея – створити модерне село-готель, щоб люди відчули сільський вайб і вирощували екопродукти

Вона розповідає, що багато людей спершу не зрозуміли її вибір, чому вирішила поміняти комфортне життя в столиці на глухий галицький загумінок?

"Людина з Києва їде кудись геть в село, безперечно, що у людей виникли питання, що сталося? Чи хтось образив? А я кажу, що це мій вибір, мені цікавий цей досвід, бо я маю ідею про стартап, який хочу втілити, коли будуть для цього відповідні умови. Моя ідея в тому, щоб зробити модерне село. Показати, що село не обов’язково має бути старим і розваленим, де всі бідують, можна ж зробити навпаки гарне село, готель-село. Створити модернові технічно наповнені будинки. Хотілося б змінити стереотип про те, що село – це щось погане й відстале, бо село може бути крутим й класним! Ти на природі можеш сам собі виростити їжу, відчути весь цей сільський вайб, що тут у тебе яблуня, а там слива, а тут огірок, що ти їси чисті, справжні екопродукти. Сам зібрав, посадив, зробив. Коли люди приїжджатимуть у цей готель-село, вони будуть дотичними до цього. Хтось садить, хтось вирощує, а хтось збирає продукти. Тоді ти відчуваєш весь цей процес і по-іншому сприймаєш село, якщо сам маєш хоч якесь відношення до виробництва їжі. Власне у цьому моя ідея, тому й залишилася жити у селі, ловлю сільське натхнення і виношую ідею про створення колись такого модерного села-готелю, щоб люди з міст приїздили й жили в ньому певний час", – ділиться думками блогерка.

Пандемія і війна посилили інтерес людей до села

Анжеліка відзначає, що інтерес до сільського життя в українців значно зріст з пандемією коронавірусу. Адже ще десять років тому вона знімала відео і фотографувала своє село, однак лише з початком ковіду побачила фітбек від аудиторії.

"З пандемією люди почали шукати більшої самітності й звернули свій погляд на села, почала розуміти ідею села. Також війна вплинула на це теж. Адже у селах, перебуваючи подалі від міст, люди відчувають себе більш захищеними. Надіюся, що після нашої перемоги, цей погляд спрямований на село не зникне, а буде розвиватися і тоді я зможу втілити свій стартап про модерне село. Бо зараз ні в кого немає грошей, зараз не до того, тому живучи у своїй родинній хаті, я наразі показую, яким є цей сільський вайб. Хоча мені кажуть, що я хайпую, бо це зараз стало трендом, все-таки багато людей купують собі сільські хатки. Але показувала життя у селі й до того, і робитиму після", – каже дівчина.

"Для мене жити у селі нічим не гірше, ніж жити в Маямі"

Цікаво, що більшість підписників Анжеліки – це чоловіки. У неї модельна й приваблива зовнішність, живучи у Києві, їй навіть пропонували стати частиною популярного музичного гурту ВІА Гра! Тому її контент у блозі "Робінзон на хуторі" часто виглядає незвично і на контрасті – поєднання вишуканості з сільськими буднями. Але, як каже Анжеліка, тим самим вона хоче показати, що це не контраст, що є теж чимало красивих сіл в Україні і немає нічого дивного, що там живуть красиві люди.

"Я нікого не заставляю жити у селі, та й не кожен дійсно може. Однак приємно, коли люди, після перегляду мого відео, надихаються і потім кажуть, що завдяки тому вирішили відвідати родичів у селі чи відпочити десь у глибинці. Не можу сказати, що пропагую свій стиль життя. Є багато людей, які це роблять в мережі. Але їм це можна, а мені чомусь не можна, бо я не виглядаю так, як має, за певними уявленнями, виглядати людина, яка живе у селі. Мені кажуть, що я маю жити у Маямі, що це точно не мій вибір, як я тут опинилася. Я хочу зламати таке упередження. Хочу своїм прикладом показати, що люди можуть робити так, як їм хочеться. Не обов’язково йти стереотипними стежками, мовляв, якщо гарна, то маєш мати багатого чоловіка і жити десь у казці. Є різні люди, для мене жити у селі нічим не гірше, ніж жити в Маямі. До того ж я живу на хуторі, якщо і знімаю відео у купальнику, то ніхто мене не бачить. А якщо й бачить, то це мої родичі, адже на хуторі сім хат, які між полями розкидані. А до найближчого села кілька кілометрів, та й у купальнику в магазин не ходжу", – говорить Анжеліка.

У своїх відео блогерка показує і відпочинок у селі, і працю, яку потрібно робити, живучи серед природи

Спершу Анжеліка не показувала відео, де вона працює на городі, а лише знімала гарні картинки, як ходить у сільській місцевості і якою красивою є природа довкола, але потім зрозуміла, що люди думають, наче село – це лише про відпочинок, однак воно далеко не так, а радше навіть навпаки.

"Люди почали писати, ой як класно, ти нічого не робиш, загоряєш, я теж так хочу. Тому я почала показувати й інший бік: що село – це також про працю, а не лише про відпочинок. Однак я не показую, як люди знущаються з себе і стають рабами своїх полів й городу. Бо є такі, що, здається, сплять на тому городі, так багато часу там проводять і постійно бідкаються, що спина болить. Я дотримуюся думки, що можна утримувати стільки городу, скільки тобі треба. Мені до магазину йти далеко, тому я маю знати, що маю все, що може знадобитися, особливо зимою, бо мене як замете чи заллє дощем, то хутір реально відрізаний від світу. Мусиш сам на себе надіятися. Лише раз у тиждень ходжу в магазин. Тому саджу все те, що мені треба: ягоди, фрукти, спаржі, порей, салати, два відра картоплі, коротше, те, що я їм. У селі треба також орієнтуватися на погодні умови: коли немає дощів, маєш поливати водою, а коли забагато дощів і заростає все, тоді полоти. Тому будні в селі часто пов’язані з погодою", – каже Анжеліка і додає, що доглядає ще за шістьма курчатами, сімома собаками та котом.

Крім роботи біля хати та створення відео для свого Тік Ток, дівчина також має багато різносторонніх хобі. Вона любить в'язати різні речі та виконувати малярські роботи. Крім того, займається самовдосконаленням, слухає відеоуроки про все на світі, а, коли має настрій, робить йогу, бо "спорту вистачає в житті, коли сапаєш город і рубаєш дрова". Також Анжеліка займається письменництвом, пише книжки, які хотіла б колись опублікувати. 

"Часом потрібні й нові враження, бо я не робот, тому при можливості їжджу в інші міста, шукаю щось нове. Не дотримуєшся строгих правил стосовно життя у селі. Адже без мінімальних подорожей, можна стати геть апатичною людиною. Тому, для прикладу, для відлюдників монахів монастирі будували в гарних місцях, щоб вони хоча б надихалися краєвидами, якщо сидять в одному місці. У мене теж гарні краєвиди довкола, але час від часу хочеться щось і нове бачити", – зауважує Анжеліка.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Читайте також:
Львів
+1°C
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 39.66
  Купівля 39.66
  Продаж 40.35
 • EUR
  Купівля 40.59
  Продаж 41.67
 • Актуальне
 • Важливе
2022, субота
3 грудня
18:22
Преображенська церква, Львів
Ще декілька пам’яток Львівщини після реставрації оцифрували для 3D турів
18:12
Оновлено
замінування
У Львові повідомляли про замінування кількох торгових центрів. Вибухівки не знайшли
17:48
прикордонники
Буковинські прикордонники провели флешмоб до 300-річчя пам'яті Сковороди
17:29
пожежа на Франківщині
Пожежу гасили 12 пожежників: на Франківщині у вогні загинув чоловік
16:41
баггі для ЗСУ
Підприємець з Буковини створив та передав 500 баггі для ЗСУ
16:25
Максим Ткачук
Волинський плавець виборов дві золоті медалі на чемпіонаті України
16:05
переселенці
Стало відомо, звідки та скільки переселенців проживає на Рівненщині
15:45
резиденція святого Миколая
У Мукачеві запрацювала резиденція святого Миколая
15:28
гірлянда на батарейках
На Закарпатті планують заборонити використання рекламних вивісок та гірлянд
15:07
генератор
Львівська психіатрична лікарня отримала потужний генератор від благодійників
14:50
гуманітарна допомога на Рівненщині
Голова ОВА розповів, як Рівненщина продовжує підтримувати Херсонщину
14:35
MaxxPro
Позашляховики MaxxPro в дії: військові єгері готуються до наступу
14:13
пожежа у квартирі
В Івано-Франківську зайнялася квартира: евакуювали 14 людей, серед яких діти
13:52
свічка
На фронті загинув військовий зі Львівщини Юрій Кавчак
13:14
затримання, вбивство, кримінал
Прикарпатець задушив свого товариша під час застілля
12:58
Олена Старікова
Олена Старікова виборола золото на етапі Ліги чемпіонів
12:42
пожежа у будинку
У нічній пожежі поблизу Яремча загинуло двоє людей
12:24
Глава Чернівецької УПЦ МП
Глава Чернівецької УПЦ МП, в якого проходили обшуки, поїхав до Молдови
12:08
Володимир Марусич
Під Бахмутом загинув боєць з Прикарпаття Володимир Марусич
11:51
Ексклюзив
Новояворівськ
Для нас блекаут взагалі не проблема, – мер Новояворівська
11:36
дощ, зима, осінь, киця
Погода на Заході України: прогноз синоптиків на 3 грудня
11:16
Кордон
З-за кордону впродовж доби повернулися 30 тис. українців
11:00
ДСНС
У центрі Львова у квартирі трапилася пожежа
10:45
Система оповіщення
Обійшлося без тривог: Козицький розповів, як минула доба на Львівщині
10:15
ДТП
На Львівщині зіткнулися дві вантажівки, водії загинули
09:45
Ухилянт з собачкою
На Закарпатті затримали ухилянта, який хотів втекти з України разом з домашнім улюбленцем
09:10
Ексклюзив
Київ, Вінниця, Стрий: успішні історії запровадження е-квитка і де між ними Львів
09:09
Укрзалізниця потяг
Укрзалізниця призначила евакуаційний потяг до Львова з Покровська 3 грудня
08:47
Кордон
Понад 200 людей та 18 автобусів - ситуація з чергами на пунктах пропуску на виїзд з України
2022, п'ятниця
2 грудня
22:59
На Рівненщині в ізоляторах будуть записувати на відео всі дії затриманих і поліцейських
22:45
генератори
За листопад через Волинь ввезли в Україну майже 15 тис. генераторів
22:31
У Тернополі 8 тис. дітей отримають світловідбивні стрічки
22:18
Пташка орден
"Присвячую моїм полеглим побратимам": Пташка отримала орден "За мужність"
22:05
"Листівки з підвалу": у Чернівцях представили виставку художниці з Харківщини
21:57
ДТП
Через смертельну аварію перекрили дорогу Київ – Чоп на Львівщині
21:52
напад з ножем
16-річний волинянин вбив свого знайомого
21:35
Ексклюзив
Андрій Салюк
"Тепловізор, який ми привезли у квітні 2014, напевно, став першим в Україні для потреб війни", - Андрій Салюк
21:19
операція
У кардіоцентрі Чернівців під час повітряної тривоги провели дві складні операції
21:02
туман у Львові
Погода у Львові та Львівській області: прогноз синоптиків на 3 грудня
20:45
Світло
Прикарпатці житимуть з дефіцитом світла, ймовірно, до квітня
Більше новин