Еспресо. Захід
Ексклюзив

Робінзон на хуторі: проміняти столицю на тернопільський загумінок і поширювати сільський вайб

Юрій Мартинович
27 серпня, 2022 субота
15:00

32-річна Анжеліка Кравець називає себе амбасадором українського села і під авторським брендом "Робінзон на хуторі" розповідає десяткам тисяч підписників у Тік Ток про сільське життя та мріє про створення модерного українського села

"Еспресо.Захід" поспілкувався з блогеркою.

Анжеліка народилася у Криму і прожила там перші п’ять років свого життя. Її мама – кримськотатарська єврейка, а тато – галичанин з Тернопільщини. Батько навчався у Сімферополі й там знайшов свою другу половинку. Однак згодом батьки розійшлися і тато забрав Анжеліку у свій родинний хутір Лисички, що недалеко від міста Вишнівець Тернопільської області. Там дівчина прожила свої шкільні роки.

"Тому з дитинства знаю, що таке робота на городі, бо допомагала татові й бабусі з тим всім нашим господарством. У ті роки села були великими й мали багато корів й коней, було дуже багато різної роботи пов’язаної з землею", – розповідає Анжеліка. 

Після школи помер тато Анжеліки й у неї почався важкий період. Вона вирішила почати все з чистого аркуша і поїхала влаштовувати своє життя у Києві. У столиці дівчина прожила 16 років. За цей час встигла і повчитися на юриста, і змінити чимало робіт, влаштовувати особисте життя, однак ніколи не втрачала зв’язок з рідною хатою в яку періодично приїздила і допомагала рідним.

"Для мене – це завжди було місцем, де ти приходиш до себе. Місцем сили. Тому часто їздила сюди. Комусь для відпочинку треба летіти на Балі, а для мене – це моє Балі. У 2018 році захворіла моя бабуся і я почала проводити на хуторі знову все більше часу. На жаль, у 2019 році померла бабуся… "Робінзон на хуторі" виник десь у цей період, коли я два-три роки тому вирішила повністю переїхати у село і сама тут жити на природіЄ якомога далі від людей. Тому моя історія – це і про любов до природи, і частково про не любов до людей", – каже Анжеліка.

Головна ідея – створити модерне село-готель, щоб люди відчули сільський вайб і вирощували екопродукти

Вона розповідає, що багато людей спершу не зрозуміли її вибір, чому вирішила поміняти комфортне життя в столиці на глухий галицький загумінок?

"Людина з Києва їде кудись геть в село, безперечно, що у людей виникли питання, що сталося? Чи хтось образив? А я кажу, що це мій вибір, мені цікавий цей досвід, бо я маю ідею про стартап, який хочу втілити, коли будуть для цього відповідні умови. Моя ідея в тому, щоб зробити модерне село. Показати, що село не обов’язково має бути старим і розваленим, де всі бідують, можна ж зробити навпаки гарне село, готель-село. Створити модернові технічно наповнені будинки. Хотілося б змінити стереотип про те, що село – це щось погане й відстале, бо село може бути крутим й класним! Ти на природі можеш сам собі виростити їжу, відчути весь цей сільський вайб, що тут у тебе яблуня, а там слива, а тут огірок, що ти їси чисті, справжні екопродукти. Сам зібрав, посадив, зробив. Коли люди приїжджатимуть у цей готель-село, вони будуть дотичними до цього. Хтось садить, хтось вирощує, а хтось збирає продукти. Тоді ти відчуваєш весь цей процес і по-іншому сприймаєш село, якщо сам маєш хоч якесь відношення до виробництва їжі. Власне у цьому моя ідея, тому й залишилася жити у селі, ловлю сільське натхнення і виношую ідею про створення колись такого модерного села-готелю, щоб люди з міст приїздили й жили в ньому певний час", – ділиться думками блогерка.

Пандемія і війна посилили інтерес людей до села

Анжеліка відзначає, що інтерес до сільського життя в українців значно зріст з пандемією коронавірусу. Адже ще десять років тому вона знімала відео і фотографувала своє село, однак лише з початком ковіду побачила фітбек від аудиторії.

"З пандемією люди почали шукати більшої самітності й звернули свій погляд на села, почала розуміти ідею села. Також війна вплинула на це теж. Адже у селах, перебуваючи подалі від міст, люди відчувають себе більш захищеними. Надіюся, що після нашої перемоги, цей погляд спрямований на село не зникне, а буде розвиватися і тоді я зможу втілити свій стартап про модерне село. Бо зараз ні в кого немає грошей, зараз не до того, тому живучи у своїй родинній хаті, я наразі показую, яким є цей сільський вайб. Хоча мені кажуть, що я хайпую, бо це зараз стало трендом, все-таки багато людей купують собі сільські хатки. Але показувала життя у селі й до того, і робитиму після", – каже дівчина.

"Для мене жити у селі нічим не гірше, ніж жити в Маямі"

Цікаво, що більшість підписників Анжеліки – це чоловіки. У неї модельна й приваблива зовнішність, живучи у Києві, їй навіть пропонували стати частиною популярного музичного гурту ВІА Гра! Тому її контент у блозі "Робінзон на хуторі" часто виглядає незвично і на контрасті – поєднання вишуканості з сільськими буднями. Але, як каже Анжеліка, тим самим вона хоче показати, що це не контраст, що є теж чимало красивих сіл в Україні і немає нічого дивного, що там живуть красиві люди.

"Я нікого не заставляю жити у селі, та й не кожен дійсно може. Однак приємно, коли люди, після перегляду мого відео, надихаються і потім кажуть, що завдяки тому вирішили відвідати родичів у селі чи відпочити десь у глибинці. Не можу сказати, що пропагую свій стиль життя. Є багато людей, які це роблять в мережі. Але їм це можна, а мені чомусь не можна, бо я не виглядаю так, як має, за певними уявленнями, виглядати людина, яка живе у селі. Мені кажуть, що я маю жити у Маямі, що це точно не мій вибір, як я тут опинилася. Я хочу зламати таке упередження. Хочу своїм прикладом показати, що люди можуть робити так, як їм хочеться. Не обов’язково йти стереотипними стежками, мовляв, якщо гарна, то маєш мати багатого чоловіка і жити десь у казці. Є різні люди, для мене жити у селі нічим не гірше, ніж жити в Маямі. До того ж я живу на хуторі, якщо і знімаю відео у купальнику, то ніхто мене не бачить. А якщо й бачить, то це мої родичі, адже на хуторі сім хат, які між полями розкидані. А до найближчого села кілька кілометрів, та й у купальнику в магазин не ходжу", – говорить Анжеліка.

У своїх відео блогерка показує і відпочинок у селі, і працю, яку потрібно робити, живучи серед природи

Спершу Анжеліка не показувала відео, де вона працює на городі, а лише знімала гарні картинки, як ходить у сільській місцевості і якою красивою є природа довкола, але потім зрозуміла, що люди думають, наче село – це лише про відпочинок, однак воно далеко не так, а радше навіть навпаки.

"Люди почали писати, ой як класно, ти нічого не робиш, загоряєш, я теж так хочу. Тому я почала показувати й інший бік: що село – це також про працю, а не лише про відпочинок. Однак я не показую, як люди знущаються з себе і стають рабами своїх полів й городу. Бо є такі, що, здається, сплять на тому городі, так багато часу там проводять і постійно бідкаються, що спина болить. Я дотримуюся думки, що можна утримувати стільки городу, скільки тобі треба. Мені до магазину йти далеко, тому я маю знати, що маю все, що може знадобитися, особливо зимою, бо мене як замете чи заллє дощем, то хутір реально відрізаний від світу. Мусиш сам на себе надіятися. Лише раз у тиждень ходжу в магазин. Тому саджу все те, що мені треба: ягоди, фрукти, спаржі, порей, салати, два відра картоплі, коротше, те, що я їм. У селі треба також орієнтуватися на погодні умови: коли немає дощів, маєш поливати водою, а коли забагато дощів і заростає все, тоді полоти. Тому будні в селі часто пов’язані з погодою", – каже Анжеліка і додає, що доглядає ще за шістьма курчатами, сімома собаками та котом.

Крім роботи біля хати та створення відео для свого Тік Ток, дівчина також має багато різносторонніх хобі. Вона любить в'язати різні речі та виконувати малярські роботи. Крім того, займається самовдосконаленням, слухає відеоуроки про все на світі, а, коли має настрій, робить йогу, бо "спорту вистачає в житті, коли сапаєш город і рубаєш дрова". Також Анжеліка займається письменництвом, пише книжки, які хотіла б колись опублікувати. 

"Часом потрібні й нові враження, бо я не робот, тому при можливості їжджу в інші міста, шукаю щось нове. Не дотримуєшся строгих правил стосовно життя у селі. Адже без мінімальних подорожей, можна стати геть апатичною людиною. Тому, для прикладу, для відлюдників монахів монастирі будували в гарних місцях, щоб вони хоча б надихалися краєвидами, якщо сидять в одному місці. У мене теж гарні краєвиди довкола, але час від часу хочеться щось і нове бачити", – зауважує Анжеліка.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.55
    Купівля 39.55
    Продаж 40.08
  • EUR
    Купівля 42.28
    Продаж 43.04
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
20 квітня
11:36
Львів’янин до смерті побив власну матір
Львів’янин до смерті побив власну матір
11:10
Ексклюзив
Гуманітарна допомога
Були випадки, що звіти про гуманітарну допомогу зникали з системи, – керівник ГО "Нескорені" Олександр Лабецький
10:42
Медика – Шегині
Рух вантажівок відновлено: польські фермери розблокували два пункти пропуску
10:20
Ексклюзив
військовий Іван з позивним Кардан
Місцеві на Луганщині постійно здавали позиції ЗСУ, – військовий Іван
10:01
KOLABA, Наталка Карпа і блогерка з Волині Аліна Жук переспівали "Зеленеє жито"
Старий хіт на новий лад: KOLABA, Наталка Карпа і блогерка з Волині Аліна Жук переспівали "Зеленеє жито"
09:31
кордон, черги
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 20 квітня
09:13
інцидент з ТЦК в Ужгороді
В Ужгороді група жінок накинулася на працівників ТЦК, які хотіли відвезти чоловіка у військкомат
08:50
Осінь, дощ
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 20 квітня, і завтра
08:35
Ексклюзив
Оксана Мороз
Звідки взявся тренд "я ухилянт" та чи працює Остап Стахів на російські ІПСО. Розмова з Оксаною Мороз
2024, п'ятниця
19 квітня
22:57
Це питання можна вирішити, - румунський посадовець про потяг з Чернівців до Сучави
22:39
На Закарпатті 24-річний чоловік може отримати до 15 років тюрми через вбивство жінки
22:30
Андрій Садовий з дружиною
Регулятор азартних ігор виписав компанії дружини Андрія Садового штраф у 5 млн грн
22:20
сказ кіт
На Прикарпатті виявили сказ у домашнього кота, який покусав господаря
22:00
Денис Снігур
У Львові відкрили пам'ятну дошку загиблому прикордоннику Денису Снігуру
21:38
Посадовцю Львівспецкомунтрансу, який переправляв ухилянтів за кордон, обрано запобіжний захід
21:20
У Львові зіштовхнулися два трамваї
21:03
книги
За три роки з бібліотек Франківщини вилучили понад 1,5 млн російськомовних видань
20:45
У Луцькому районі внаслідок ДТП травмувалося троє людей
Біля Луцька двоє неповнолітніх на мотоциклі наїхали на пішохода, усіх трьох госпіталізували
20:26
"Карпати", Мирон Маркевич
Мирон Маркевич розкритикував футболістів "Карпат" після поразки від "Інгульця"
20:12
Валерій Тарасенко
Львів'яни 20 квітня прощатимуться із загиблим воїном Валерієм Тарасенком
19:54
На Волині зіштовхнулися три вантажівки. Поліція з’ясовує обставини
19:38
Харківський виробник парових та гідравлічних турбін переїжджає на захід України
19:20
Орест Чемерис
Ректором Львівського медуніверситету став Орест Чемерис
19:07
новини Львівщини
На Львівщині авто збило 12-річного велосипедиста, хлопчик не вижив
18:56
Огляд
хмарно
Погода Львів: прогноз синоптиків на сьогодні 19 квітня, завтра, тиждень
18:54
новини Прикарпаття
На Прикарпатті перевдягнуті у військових грабіжники викрали понад 8 млн грн
18:38
Музей Шухевича у Львові, розбір завалів
Над проєктами відновлення музею Шухевича у Білогорщі працюватиме 13 команд архітекторів
18:25
новини Львова
З понеділка ЛКП "Лев" знову запрацює після 2-місячного карантину
18:11
Великодні гаївки у Львівському скансені
Львівський скансен запрошує на Великдень у Гаю: програма
17:57
новини Львівщини
На Львівщині знайшли водія, який попри позбавлення права кермувати, скоїв ДТП та зник з місця події
17:48
новини Рівненщини
Рівень алкоголю перевищив норму у 20 разів: на Рівненщині п'яний чоловік керував трактором
17:32
Нобелівський нацпарк
Нобельський нацпарк на Рівненщині спільно з польським парком отримали 1,7 млн євро. На що підуть гроші
17:17
новини Тернополя
Інспектора Тернопільської митниці підозрюють в отриманні хабаря
17:02
Ексклюзив
Наталія Ліпська
Уникнути змін у ввезенні гуманітарної допомоги було неможливо, – керівниця ГО "Крила надії" Наталія Ліпська
16:58
новини Львова
У Львові на перехресті Шевченка – Величковського облаштують регульовані пішохідні переходи
16:45
новини Хмельницького
У Хмельницькому прокурори повернули тергромаді будинок культури
16:32
газопровід
У Чернівцях мешканці однієї з вулиць на два тижні залишились без газу. Причини 
16:17
новини Львова
У Львові викрили чоловіків, які підробляли та продавали навушники відомого бренду
16:08
суд, гроші, штраф
На Хмельниччині колишній директор Нацпарку поверне держбюджету 330 тис. грн за незаконне звільнення працівників
15:54
 Вимагала у родички військовозобов’язаного з вадами слуху 300 доларів: на Хмельниччині судитимуть лікарку ВЛК
Більше новин