Реставрували цілий рік: у луцький музей повернули твір "Волинського іконописця 1630 року"

На ікону "Воздвиження Чесного Хреста" привезли до Волинського краєзнавчого музею 1981 році з церкви, яка була зачинена за радянської влади

Колекція Музею волинської ікони поповнилась іконою "Воздвиження Чесного Хреста"  першої половини XVII ст. Твір віднайшли ще у 1981 році, однак відреставрували лише тепер, повідомляють на сторінці музею, передає "Еспресо.Захід".  

У 1981 році ікону привезли у фонди Волинського краєзнавчого музею у 1981 р.  з с. Верхнів Іваничівського району. Тоді учасники експедицій з з обстеженню храмів області знайшли її в одній із зачинених церков, тому і стан церковних речей був "аварійним". 

"Живописний шар ікони "Воздвиження Чесного Хреста"  був у незадовільному стані: осипи левкасу до дошки, втрачені композиційні частини, стійке пилове забруднення. Через свій стан ікона довгий час знаходилася на реставрації, адже реставраційний процес був складним. По його завершенні, твір доповнив творчу спадщину "Волинського іконописця 1630 року" , що представлена в окремому залі музею, – йдеться у повідомленні музею. –  Нижня частина ікони найбільш постраждала від часу. Серед натовпу виділяється постать царя Костянтина. В іконі, як і у інших творах майстра, велика роль відводиться архітектурі. Масивні споруди з центральним храмом, двома вежами і дзвіницею з підвішеним дзвоном з’єднані високими стінами. Стіни храму та веж іконописець прикрашає ледь прописаними карнизами, пілястрами, круглими та аркоподібними вікнами".


Ікону реставрували впродовж усього 2021 року.

Твори “Волинського іконописця 1630 року"  зберігаються також у колекціях Львівської картинної галереї та Національного музею у Варшаві. Припускають, що іконописцем могла бути не одна особа, а кілька художників, які працювали в одній художній майстерні, ймовірно у Ковелі. 

Фото: Музей волинської ікони

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.