Приїхала зі США волонтерити: українка привезла до Львова психологів, щоб допомогти дітям зберегти ментальне здоров'я
Волонтерка, уродженка України, Наталія Вєтрова запросила на свою батьківщину групу психологів із США та інших країн, які навчатимуть українських колег працювати з дітьми в умовах війни. 11 серпня відбувся перший етап тренінгів для психологів і медиків на тему "Травма: лікування травматичного стресу і ПТСР у дітей та підлітків"
Проводитиме треніг досвідчений клінічний психолог та експерт у галузі дитячої травми Тригве А. Борве з Норвегії.
Сама ж Наталія живе у США, але, як тільки розпочалась повномасштабна війна, приїхала у Львів. Сконцентруватись на ментальному здоров'ї дітей Наталія Вєтрова вирішила після того, як два місяці поспіль волонтерила в Україні. Приїхала сюди з Вашингтона 1 березня. Каже, не могла сидіти там і нічого не робити, бо вважала, що тут принесе більше користі.
"Я розуміла, що тут вбивають моїх співвітчизників, українців, але вирішила їхати. Мабуть моє бажання допомогти були більшим, аніж страх. Не планувала, звичайно, їхати десь на передову. Тоді Львів був одним із найбільших центрів прийому людей. Перед тим, як їхати в Україну, зібрала трішки грошей і контактів, аби, діставшись сюди, вже знати, до кого звертатись".
Коли Наталія декілька днів поволонтерила в координаційному центрі, одразу зрозуміла, де прогалини. Це були логістичні проблеми, координація між людьми, комунікація. Але найбільша загроза полягала в великій вірогідності пропустити важливий момент – психологічний стан дітей і підлітків, особливо з числа сиріт.
"В Сполучених Штатах, по поверненні, я створила свою організацію, яка займатиметься питанням психології. А в процесі створення познайомилась з нинішніми своїми партнерами з компанії The Novi Community, які також були зацікавлені в психологічній підтримці українців. Згодом ми запланували поїздку і зараз вони в Україні. Цей семінар дає можливість навчити педагогів і вихователів, які в жовтні проходитимуть ще 10-денне тренування. Після цього вони отримають сертифікати, з якими навчатимуть інших. Головна мета – навчити педагогів працювати з травмами війни. Мої колеги мають такий досвід роботи в Іраку та країнах Африки", – пояснила Наталія Вєтрова.
Наступний тренінг планують організувати в Рівному, його учасниками запрошують стати мам-переселенців.
"Перебуваючи два місці в Україні, я побачила, що ніхто й ніде не говорив про ментальну допомогу, про психологічні травми. Тому вирішила для себе довгостроково підтримувати українських діток, зокрема сиріт. Аби вони більше розвивались, навчались мистецтву, музиці, а головне – отримували психологічну підтримку. Адже розумію, що, якщо ми зараз не надамо психологічної допомоги, то в майбутньому майже вся нація буде великою травмою. Я б хотіла розробити цілу систему постійної допомоги сиротинцям ", – каже волонтерка.
До війни Наталія займалась у Вашингтоні екологічними ініціативами у модній індустрії. Пропагувала не купувати одяг мас маркет. Ще раніше жила в Італії, працювала теж у сфері моди. А коли почалась війна, онлайн співпрацювала з Кембриджським університетом
"Там проходила курси, які навчають економіки, що циркулює. Тобто як зробити так, щоб мінімізувати кількість відходів, і як ми можемо це втілити в будь-яку індустрію. Але через війну і зовсім інші потреби, поки що це закинула".
Жінка каже, що зараз своєю основною метою бачить втілити задумані плани щодо психологічної підтримки українських дітей, зокрема сиріт.
"Ці діти – наше майбутнє. На жаль, у нас немає хорошої системи навчання сиріт. А ми можемо мати з числа цих дітей, скажімо, майбутніх міністрів економіки. Зараз до них прихильніше ставляться, адже я гадаю, що з цією війною люди "покращали серцем", а ця війна навчила нас більше любити. Якщо я зможу хоч трошки щось зробити, хоч один сиротинець змінити і дати їм трошки більше, то я буду рада", – ділиться думками жінка.
Вона вважає, що якщо зараз не акцентувати уваги на ментальному здоров'ї, то це загрожує безпеці цілої нації, відносинам між людьми, а агресія у суспільстві лише зростатиме.
"Діти, які бачили звірства окупантів, або над ними самими знущались, в майбутньому будуть самі практикувати це. Тому розвиток країни буде затримуватись. Хворе суспільство не може дати прогресивного майбутнього державі. На загальному рівні це буде велика втрата держави, втрата загальнолюдської бази", – підсумувала Наталія Вєтрова.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе