Правоохоронці натягнули лекало розслідування хабаря на розслідування справ волонтерів, — адвокат
Олег Мицик каже, що правоохоронці не хочуть до кінця розбиратися у справах проти волонтерів. Вони не досліджують походження коштів
Про це адвокат зазначив під час пресконференції "(Не)безпечне волонтерство" у Львові, передає "Еспресо.Захід".
"Потрібно говорити про глобальніші речі, які правоохоронці не розуміють або умисно не хочуть розуміти, — каже Олег Мицик. - Звідки з'явилася ця стаття за яку притягають наших багатьох волонтерів? Її не було дуже довго. Якщо прослідкувати за парламентською історією цього закону, то туди прямо в комітеті вносилися маса змін. І вони на коліні народили цю норму, яка дозволяє притягати не тих, кого потрібно. Що далі роблять правоохоронці. Вони з величезного масиву інформації та правовідносин вибрали маленький сектор. Тобто розпочинають з кордону, де хтось написав "гуманітарна допомога", і закінчують затриманням та фіксуванням передачі коштів за техніку. Іншими словами – вони натягнули лекало розслідування хабаря на розслідування справ волонтерів. І притому щиро вважають, що достатньо довести, що на столі лежать гроші й в цьому випадку відбулося доказування цього злочину. Це не правильно".
Олег Мицик вважає, що правоохоронці не хочуть до кінця розбиратися у справах проти волонтерів.
"Хто бачив підозру з волонтерів? Там написано – вчинив злочин і далі йде цитата з законів, — додає Олег Мицик. – В Законі про гуманітарну допомогу написано, що вона безплатна. Але в цьому законі написано інші речі. Що таке гуманітарна допомога? Це кошти донорів. Хто донори в цій ситуації? Тому ми постійно кажемо розслідувати весь ланцюжок з походженням коштів. Відповідь – а нас це не цікавить. Суспільство повинно заставити пояснити, дати відповідь на просте запитання: чи порушене право донора у цій ситуації? Звідки походять ці кошти".
- Нагадаємо, 30 серпня у Львові суд обрав запобіжний захід Олесю Дзиндрі та Юрію Музичуку, яких звинуватили у продажу автомобілів, призначених для фронту. Волонтери заперечують свою провину і називають звинувачення брехнею.
- А вранці 8 вересня прийшли з обшуками до відомого львівського волонтера і мовозахисника Святослава Літинського. Цікаво, дозвіл на обшуки надав Голосіївський суд Києва.
- Напередодні Літинський розповів, що на Львівщині волонтерам стало значно складніше виїхати за кордон, аби придбати автотранспорт чи техніку для ЗСУ. А все через те, що дозволів на виїзд у Львівській обласній військовій адміністрації або ж не дають, або дають вибірково.
- Відтак Нацполіція оприлюднила записи переговорів у справі львівських волонтерів.
- Згодом львівський волонтер Назарій Островський заявив про обшуки в його приміщеннях. Ще перед тим правоохоронці прийшли з обшуками до львівського волонтера Олега Яницького. До нього приїхала поліція з Івано-Франківська.
- На спільній зустрічі голова ОВА Козицький та волонтери Львівщини прийняли рішення створити робочу групу, яка контактуватиме з ОВА для оперативного розв'язання проблемних питань.
- Волонтер Андрій Салюк наголошує на тому, що ніхто не бере до уваги, що зараз війна й закони треба змінювати.
- Волонтер Володимир Андрєєв вважає, що волонтерство має стати професією і бути захищеним законом.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе