Працівників медцентру з Буковини судитимуть за привласнення понад 15 млн державних коштів

Перед судом постануть шестеро буковинців, які причетні до низки кримінальних правопорушень, серед яких – несанкціонована зміна інформація в ЕОМ і легалізація майна, отриманого незаконним шляхом

Про це повідомили у поліції області, передає "Еспресо.Захід".

За даними досудового розслідування, працівники медичного центру організували злочинну схему, в результаті якої протиправно отримували фінансування з державного бюджету за нібито надані послуги.

"Організував протиправну діяльність 43-річний директор установи та залучив у спільники інших працівників та сімейних лікарів. Поліцейські провели 17 санкціонованих обшуків у службових кабінетах та за місцями проживання фігурантів, а також опитали понад дві тисячі свідків та пацієнтів. У результаті проведення слідчих дій правоохоронці з’ясували, що медична установа подавала до Національної служби здоров’я України відомості з недостовірними даними щодо видів та кількості наданих медичних послуг. Враховуючи відсутність матеріально-технічної бази, потужностей та персоналу, центр не міг надавати відображену у відомостях кількість медичних послуг", - йдеться у повідомленні.

Фото: поліція Чернівецької області

Таким чином внаслідок зловживання службовим становищем порушники заволоділи 15 мільйонами гривень з державного бюджету, які в подальшому розподілили їх між собою.

Слідчі інкримінують фігурантам створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній (ч. 2 і 3 ст. 255 ККУ); вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією (ч. 4 ст. 28К КУ); привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 ККУ); несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї (ч. 3 ст. 362 ККУ); легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч.3 ст. 209 ККУ).

"З метою відшкодування матеріальних збитків, завданих державі, слідчі наклали арешт на майно фігурантів на загальну суму понад 60 мільйонів гривень, з яких – майже 8 мільйонів уже передано в управління АРМА. Наразі поліцейські завершили досудове розслідування та передали обвинувальні акти стосовно порушників для розгляду до суду", - зазначили у поліції.

Застереження: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.