Посади голів чотирьох комісій Львівської облради можуть стати торгом для розблокування роботи ТВК

Через складання мандатів кількох депутатів Львівської облради профільні комісії досі залишаються обезголовлені, й саме цими посадами можуть торгуватися для розблокування роботи ТВК

Про це в ефірі "Еспресо" повідомив координатор громадянської мережі "Опора", політолог Тарас Радь.

Нинішня ситуація у Львівській обласній раді повністю відтворює те, що відбувається в обласній територіальній виборчій комісії. Проблемою ж, за словами експерта, є формування ТВК за принципом партійного представництва. Відтак, блокування роботи виборчої комісії залежить від політичних домовленостей в ЛОР. 

"Сьогодні у Львівській облраді залишається не 84 депутати, а 80. І ще орієнтовно 6 чекають на процес припинення повноважень та заміщення. Ці 10 "підвішених" депутатських мандатів пов'язані з намаганням сформувати нову більшість у ЛОР. Вибивання частини депутатських мандатів в окремих політичних силах дозволяє, зокрема, обласній військовій адміністрації, так само впливати на цей процес. Тобто маємо ситуацію з політичними домовленостями і намаганням переформатувати більшість у Львівській облраді", – зауважує Тарас Радь.

Крім того, через гальмування процесу заміщення декілька комісій ЛОР досі працюють без голів. Тому за отримання цих посад можуть відбуватися торги, які теоретично змогли би розблокувати роботу ТВК. 

"В нас чотири комісії в обласній раді зараз обезголовлені. Це депутати, які зараз мали би бути заміщені. Відповідно, ці чотири вакантні посади голів комісій можуть стати предметом політичних торгів між партіями у Львівській облраді, щодо того, хто їх отримає, а це може, відповідно, стати предметом узгодження розблокування обласної ТВК. Коли буде менш-більш окреслена картина майбутньої коаліції в обласній раді, я думаю, лише після цього ми можемо говорити про якісь дії і зрушення розблокування роботи ТВК", – вважає політолог. 

Зазначимо, що йдеться про комісію з питань бюджету та соціального розвитку, де головою був Володимир Квурт, який помер, комісію з питань комунального майна, яку очолював Микола Седіло, комісію з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу, що була під головуванням Григорія Козловського. Усі троє були представниками фракції "Європейська Солідарність". Ще одна комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму – зараз нею керує депутат від УГП Іван Щурко. Раніше суд дозволив достроково припинити повноваження Івана Щурка та Тараса Чолія за рішенням політради "Української Галицької партії", але обранці досі продовжують виконувати свої депутатські обов'язки. 

До цього переліку може додатися також комісія з питань освіти, науки та інновацій, де головує депутатка від "Голосу" Іванна Герус. Вона вже написала заяву про складання мандату, але відповідне рішення має підтримати сесія ЛОР. 

Як зазначив Тарас Радь, імовірно, до осені нового очільника облради не призначать, і перший заступник голови ЛОР Євгеній Гірник виконуватиме обов'язки ще тривалий час, й можливо, навіть до кінця цієї каденції. 

"Прізвищ щодо нового голови звучить багато, але шансів у когось з них зібрати 73 голоси невеликі. Тому що у Львівській обласній раді 9 фракцій, і лише одна велика – це Європейська Солідарність, яка в силу політичних протистоянь зараз фактично опинилася в опозиції, а інших 8 політичних сил мають від 9 до 6 депутатських мандатів. Для того, щоб їм об'єднати голоси за обрання нового голови, треба 5-6 фракціям домовитися. Це достатньо складний переговорний процес", – додав політолог.