Помер перший ректор Західноукраїнського національного університету, академік Леонід Каніщенко
На 95-му році життя відійшов у засвіти український учений, професор, академік, перший ректор Західноукраїнського національного університету Леонід Каніщенко
Про це повідомили на фейсбук-сторінці вишу, передає "Еспресо.Захід".
"Леонід Олексійович – український учений-економіст, педагог, громадський діяч, кандидат економічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, академік Інженерної академії, академік Національної академії педагогічних наук України та ряду громадських академій. Нагороджений орденом "Знак пошани", "За заслуги" 3-го ступеня, князя Ярослава Мудрого V ступеня, медалями, Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, радник Президента України (2006-2008)", – йдеться у повідомленні.
З 1966 року по 1967 рік він був завідувачем Тернопільського відділення Київського інституту народного господарства. 1967 – 1970 – декан Тернопільського факультету Київського інституту народного господарства. 1971 – 1975 – ректор Тернопільського фінансово-економічного інституту. Також працював радником ректора Західноукраїнського національного університету Андрія Крисоватого, головним науковим співробітником Інституту вищої освіти АПН.
Довідково. Леонід Каніщенко народився 5 січня 1929 року в селі Буринь Буринського району на Сумщині. Закінчив у 1954 р. економічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та аспірантуру за спеціальністю "Політична економія". Дисертацію "Проблеми індустріалізації Польщі" захистив у 1964 році. Викладацьку діяльність розпочав з 1957 році на посаді старшого викладача політекономії Жданівського металургійного інституту.
У 1959-1966 роках був доцентом Тернопільського медичного інституту. Упродовж 1966-1970 роках – завідувачем Тернопільського відділення та декан факультету Київського інституту народного господарства, від січня 1971 року – ректор Тернопільського фінансово-економічного інституту, який створено на їх базі.
У 1975 році Каніщенка перевели на роботу до Міністерства вищої освіти України. Упродовж сімнадцяти з половиною років роботи в Міністерстві пройшов шлях від начальника головного управління до заступника міністра, першого заступника міністра, виконувача обов'язків міністра. Відповідно до Указу Президії Верховної Ради України в 1992 році Каніщенка призначили академіком-організатором Академії педагогічних наук України, а в листопаді того ж року обрано віцепрезидентом Академії педагогічних наук України, академіком-секретарем Відділення вищої освіти АПН.
У списку його наукових праць понад 320 публікацій, зокрема, 29 монографій, підручників та навчальних посібників із проблем економічної теорії.
- До слова, 25 квітня в Івано-Франківську відійшов у вічність спiвак, педагог, заслужений діяч мистецтв України Михайло Сливоцький.
- Актуальне
- Важливе