Київська художниця показала у Львові еротичні Graffiti
Уродженка Кременчука на Полтавщині художниця Наталія Корф-Іванюк у львівській галереї "Зелена канапа" показала еротичні Graffiti
Про це інформує Еспресо.Захід
Уродженка Кременчука на Полтавщині художниця Наталія Корф-Іванюк, яка зараз живе у столиці, вперше виставилася у Львові. У галереї "Зелена канапа" вона показала відверті, еротичні Graffiti.
Як зауважила на відкритті виставки художня керівниця галереї Олеся Домарадзька, тут розраховували на цілком інакші речі, через які зауважили цю авторку раніше. Але оскільки мова про художницю дуже потужну та емоційну, яка не боїться експериментувати з кольором та світлом, шукати нові форми, фактури, розширювати сприйняття чуже і власне, її "львівська" експозиція викликала справжній подив і захват.
"Мені дуже подобається широта творчого бачення Наталі Корф-Іванюк, - говорила Олеся Домарадзька. – Те, що вона не боїться змінюватися. І змінюватися кардинально. Вона взяла для цього проекту форму графіті- начебто, на перший погляд, просту. Але ми добре знаємо, що простота найважче дається: для цього треба мати мистецький жест. Тим більше, що представлені роботи – великоформатні і потребують сильної енергії та особливого вміння класти лінію і колір. Для мене ці її роботи – це природність та архаїка з глибини віків, що відсилає до наскельних малюнків. А ще вони дуже професійно та красиво зроблені".
На відкритті виставки Наталія Корф-Іванюк розповіла, що серія графіті з’явилася у її творчому житті випадково. Оскільки вона активно працювала з оголеної натурою, дорсліджувала, як можна передати цю натуру через плями, трансформувати через лінію, узагальнити до повного авангарду, то вийшла до архаїчного зображення жінки.
"Первісні часи здаються нам сьогодні далеким минулим, - написала в анотації до виставки. - Проте сліди первісності продовжували існувати протягом усієї історії, органічно вплітаючись у культуру наступних епох. Саме ця первісна еротична магія чітко відокремлює образ жінки-життєдавиці. Дивовижна жіноча природа. Палеолітична Венера. Вона освіжає, коли тебе спалює жага, зігріває, коли на серці лід, коли у сумнівах душа твоя, вона наповнює її тихою ніжністю".
А у своєму слові продовжила: у цьому проєжкті вона повертається до витоків: відсутність індивідуальних рис, необроблені основи. Місцями повне узагальнення. Але при цьому підкреслення материнських якостей – тіло як джерело життя і як магічна гарантія продовження роду. Перші зображення вже мали свою образотворчу мову. Вже навіть у палеолітичному графіті жінка – окремий образ. Адже пергий імпульс осмислення людського в собі виникає як усвідомлення саме жіночої природи.
"Образ жінки – це позитив, любов, - каже художниця. - А любов – це альфа та омега всього. Любов, зрештою, це те, до чого всі маємо йти…"
- На Львівщині у Стрілках показують цікаву виставку кераміки Трипілля
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе