Податок на нерухомість може принести бюджету Львова пів мільярда, – депутат ЛМР

Для якісного його нарахування у структурі ЛМР потрібно сформувати окремий підрозділ.

Минулоріч депутати відмовились його створювати, але питання досі актуальне, розповів у коментарі для "Еспресо.Захід" депутат ЛМР Роман Федишин.

"Львів – дуже заможне місто. Тут слід подякувати львів'янам та бізнесу, що платять податки. У нас щорічний бюджет розвитку – більш ніж 3 млрд грн, з яких 2/3 йде на інфраструктуру, а ще третину плануємо виділяти на гуманітарну сферу. На щастя, ми почали фінансувати лікарні – біда змусила. За крайні роки ми в чотири рази збільшили фінансування лікарень, і це призведе до суттєвих змін. Але ми не можемо забувати і про культуру та спорт. Маємо проєкт спорткомплексу на Сихові та чудовий проєкт Школи мистецтв на Личаківській, які ми зобов'язані фінансувати. Мусимо знаходити кошти на труби й дороги, але також на наших дітей і їхній розвиток", – зазначив депутат.

Читайте також: Дешевше уп'ятеро. Роман Федишин пропонує рішення щодо спорткомплексу на Сихові

Та в багатьох моментах бюджет міста недоотримує прибутки, зокрема йдеться про податок на нерухомість.

"У його нарахуванні маємо добрий приріст, але там ще є над чим працювати. Тож, сподіваюся, депутати прислухаються і таки створять підрозділ, що займатиметься нарахуванням податку на нерухомість. За моїми розрахунками, в місті ще є можливість на цьому податку заробляти 0,5 млрд грн щорічно. Це і здача квартир в оренду приватними особами. І промислові об'єкти, де вже давно нічого не виробляється, а ведеться торгівля чи створено десятки дрібніших підприємств. І вони взагалі не платять податку на нерухомість, бо там за документами досі промзона", – наголосив Роман Федишин.

Він згадав ще про одну проблему з використанням бюджетних коштів певними підрозділами ЛМР:

"У міста є проблема не завжди з наявністю грошей, а дуже часто з умінням їх узяти, сформувавши кошторис, і використати. І тут виконавча владу мусить ще попрацювати. Йдеться про те, що є управління, де використано всього 30% коштів під їхні проєкти. І це зовсім не тому, що там геть погані фахівці – просто в них немає відповідно навчених людей, які можуть швидко і якісно пройти усі процедури отримання і освоєння коштів з бюджету: написати проєкт, узяти участь у тендері, інвестувати правильно кошти і прозвітувати за них. У міській раді, сподіваюсь, розуміють цю проблему і зроблять все для того, щоби її вирішити".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.