Дешевше уп'ятеро. Роман Федишин пропонує рішення щодо спорткомплексу на Сихові
Депутат Львівської міськради вважає, що слід пожертвувати великим залом на 5 тис. глядачів, натомість починає будівництво власної арени для професійних змагань.
Про нову концепцію спорткомплексу на Сихові та плани щодо будівництва власної арени Роман Федишин розповів у коментарі для "Еспресо.Захід".
Ідею здешевлення будівництва він озвучив під час минулого пленарного засідання сесії ЛМР. Роман Федишин був серед тих, хто лобіював спорудження цієї спортивної арени, а тепер, розуміючи малу імовірність інвестування у споруду 700 млн грн., пропонує скоротити і спростити проєкт, щоби його реалізація була реальнішою.
Новий спорткомплекс має складатися з трьох залів та басейну і використовуватись виключно для тренувань дитячо-юнацьких команд. Натомість сам Роман Федишин, який є відомим підприємцем, засновником ОРСП "Шувар", меценатом гандбольного клубу "Галичанка", починає будівництво власним коштом залу для професійних команд, де можна проводити міжнародні матчі, великі турніри та масштабні культурні заходи.
"Для того, щоб у Львові існували професійні команди найвищого рівня, такі як "Галичанка" чи "Барком-Кажани", потрібно готувати для них гравців та проводити постійні тренування. Потрібні дитячо-юнацькі школи, які працюють з майбутніми гравцями. Вже зараз "Галичанка" повністю формується з власних вихованок, базою для підготовки яких є Львівський фаховий коледж спорту. Та, на жаль, для тренування у Львові майже немає відповідних залів. Є спорткомплекс ДЮСШ у Стрийському парку, але там займаються усі командні види спорту (гандбол, баскетбол, волейбол, мініфутбол, бадмінтон) – і усі в одному залі. Тут фактично п'ять видів спорту, а якщо взяти ще й різні вікові групи, то виходить, що у них на тренування є дуже мало часу. Є ще зали навчальних закладів і тут слід відзначити "Львівську політехніку", яка відремонтувала зал на Стуса (колишні "Трудові резерви". – Ред.) та ЛНУ імені Івана Франка, де добрі умови для тренувань. Є ще зал на Керченській, де, власне, і виступає "Галичанка". І на цьому фактично все", –зазначив депутат ЛМР.
Спорткомплекс на Сихові задумувався як тренувальна база для командних видів спорту
"Ми планували створити у спорткомплексі на Сихові три зали для ігрових видів спорту та басейн для водного поло: невеликі, компактні та зручні. Без масштабних трибун та інфраструктури для великої кількості глядачів. Але в процесі архітектурного конкурсу отримали гарні цікаві проєкти і загорілись бажанням реалізувати котрийсь з них. Йшлося про те, щоби один з залів зробити з трибунами на 5 тис глядачів. Згодом порахували і з'ясували, що вартість такого комплексу буде близько 700 млн грн. Це була б дуже гарна і масштабна споруда. Але її будівництво, а згодом і утримання, лягло б непосильним тягарем на плечі міста. До того ж, вона не зовсім відповідатиме головній ідеї – бути місцем для тренування дитячо-юнацьких команд, а не професійних ігор найвищого рівня. Нам треба зали, де постійно могли б займатись діти, але там не було захмарних цін за тепло, освітлення та інші суміжні послуги", – пояснив Роман Федишин.
Ми вже чотири роки тупцюємо на місці, і далі так тривати не може
"Чотири роки – це чотири набори дітей, що могли займатись спортом в найкращих умовах. Тому маємо розуміти, що чекати далі нічого. Відтак моя пропозиція полягає в тому, щоб спростити котрийсь з проєктів, вписавши його у 150 мільйонів гривень. Таку пропозицію ми озвучили переможцям конкурсу і, або вони це зроблять, або буде оголошено новий конкурс на нових умовах. Ці умови полягають в тому, щоби запроектувати три зали та басейн. Це приблизно 6 тис. метрів квадратних, вкласти їх у вартість 150 млн грн. та збудувати за 1-1,5 роки. Але перед тим треба змінити проєкт. То ж наступного року плануємо провести корегування та отримати всі дозволи на будівництво. Фінансувати його будівництво плануємо з міського бюджету. 150 мільйонів для нас підйомна сума, адже зараз є розуміння, що третину прибутків треба витрачати на гуманітарну сферу, а це медицина, спорт та культура", – додав підприємець.
Натомість велику арену до 10 тис. місць, можливо вдасться реалізувати до Чемпіонату Європи з баскетболу у 2025 році, який планують провести, зокрема, і у Львові. Цей об'єкт фінансуватиме держава, імовірно вже з наступного року – то ж для міста це буде чудовою можливістю.
"Шувар" починає будівництво спортивної арени на 2 тисячі глядачів
"Проєктування та підготовка до будівництва арени, яку запланував "Шувар", рухається за планом. У лютому-березні маємо намір вийти на будівельний майданчик і протягом двох років звести сучасний комплекс з функцією торгівлі та універсального залу. Щодо каркасу та екстер'єру ми вже остаточно визначились, а про внутрішнє облаштування і функціонал ще міркуємо. Зокрема про те, якими будуть трибуни, інші технічні моменти. Але конструктивно ми вже готові будувати", – розповів Роман Федишин.
До будівництва та облаштування залучено чимало вітчизняних виробників, архітекторів та будівельників.
"Проєкт розробляло польське архітектурне бюро POL-CON Consulting. Адаптацію до наших вимог зробила львівське проектне бюро "Артік". Також поляки розробили інженерію для споруди. Йдеться про систему вентиляції, теплопостачання, кондиціонування. Саме покриття ігрового майданчика виготовляє українське підприємство з Калуша. Вони вже достатньо відомі у Європі, адже мають багато замовлень не лише в Україні, але і за кордоном. Ми вже маємо досвід співпраці з ними, їхнє покриття вже декілька років експлуатуємо у залі, де зараз грає "Галичанка". Також вітчизняний, навіть львівський, виробник виготовлятиме металеві конструкції. Це дуже складні роботи і нас переконували, що їх можливо зробити лише у Європі. Але ми впевнені, що наші зроблять не гірше. Реалізацію цього проєкту ми розбиваємо на декілька етапів і для кожного з них ми вже фактично визначились з підрядниками. Починати будемо з фундаменту та залізобетонного каркасу", – додав засновник ОРСП "Шувар".
Будівництво завершимо у 2023 році і плануємо проводити 3-4 спортивно-культурні заходи щотижня
"Загалом будівництво має тривати до двох років, але плануємо, що за 12-18 місяців вдасться ввести в експлуатацію першу чергу комплексу. Він буде використовуватись для професійних ігор та різних розважальних заходів. У випадку спортивних подій він міститиме до 2 тис. глядачів, а на концерти може приходити до 2,5 тис. – це немалий зал. Тут можуть відбуватися ігри найвищого класу, крім хіба фінальних турнірів, таких як чемпіонат Європи чи Світу.
Весь комплекс плануємо збудувати власними силами, але вже є зацікавлення на його використання з боку ще кількох сторін. Це і волейбольний клуб "Барком-Кажани", і концертні оператори й інші партнери. Наше завдання, щоби тут відбувалось 3-4 події в тиждень: орієнтовно по дві спортивні та дві культурні", – підсумував Роман Федишин.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе