Площу Князя Святослава у Львові планують перетворити на мініатюру площі Ринок: деталі проєкту
Неподалік центральної частини Львова девелопер планує звести нове будівництво з підземним дворівневим паркінгом. Один з рівнів забудовник передасть у користування міста
Нове будівництво проводитимуть на вулиці Ярослава Мудрого. Тут планують збудувати житлово-громадський комплекс, що мав би стати окрасою мікрорайону і, водночас, відповідав історичній частині міста. Проєкт будуватиме компанія PRAUD, що на ринку нерухомості Львова вже з 2014 року.
Як компанія буде втілювати даний проєкт, і що зобов’язується зробити як для мешканців сусідніх будинків, так і для міста в цілому, "Еспресо.Захід" запитав у директора і співвласника компанії PRAUD Марка Ткача.
"Наша мета – побудувати високоякісний комплекс, що буде відповідати концепції центральної частини. Це зробити непросто. Водночас розуміємо, що мусимо взяти на себе певні зобов'язання перед містом. На території, де запланований проєкт, зараз розташована автомобільна стоянка, яка дуже активно використовується, тому ми розуміємо, що можливість паркування для цих людей треба зберегти. Тому ми розробили унікальний проєкт із дворівневим підземним паркінгом, один із яких, з окремим заїздом та виїздом, виділимо для міського користування", – зазначив Ткач.
"Підземний паркінг, порівняно з наземним, є сучасним та екологічним рішенням. Наша компанія готова за власні кошти здійснити будівництво додаткового рівня паркінгу, яким зможуть користуватись мешканці прилеглих будинків. Адже навколо ситуація з паркуванням дуже складна, і саме через ці переваги спілка автомобілістів активно підтримує цей проєкт", – кажуть у PRAUD.
Фото: візуалізація компанії PRAUD
Після реконструкції площі, кажуть у компанії, тут не лише збережеться можливість паркування транспорту, але й підвищиться стандарт паркування: буде охорона, безпечніше та екологічно чистіше, оскільки випари від викиду газів будуть йти в спеціально відведену шахту.
Площа Ринок в мініатюрі
Додають, що йдеться не просто про обіцянки, до яких звикли мешканці. Забудовники підписали відповідні меморандуми. Загалом в компанії PRAUD наголошують – громадські слухання щодо даного проєкту були проведені, відбулись зустрічі із мешканцями навколишніх будинків та спілкою автомобілістів, які висловили підтримку новому проєкту.
"Для нас думка громади є вкрай важливою. Саме тому в проєкті враховані всі побажання та обрані тільки найкращі інженерні та архітектурні рішення." – розповів Марко Ткач.
Крім підземного паркінгу, тут планують облаштувати громадський простір для мешканців.
"Як відповідальний забудовник ми збудуємо комплексний громадський простір для відпочинку та дозвілля мешканців і гостей міста. Плануємо, що тут будуть лавочки, дерева, магазини – хочемо, щоб це була площа Ринок в мініатюрі", – пояснив директор PRAUD.
Фото: візуалізація компанії PRAUD
Укриття на кілька тисяч людей
У будівлях, висотністю не більше 6 поверхів, планують облаштувати офісно-житловий комплекс і невеликий апарт-готель. Частка житла становитиме не більше 60%. У компанії кажуть, що, маючи досвід будівництва в Європі, намагаються впровадити європейські стандарти і тут. Йдеться про концентрацію на гарній архітектурі та використанні дорогих матеріалів.
Головним архітектором проєкту будівництва на вулиці Ярослава Мудрого є Юрій Столяров, який зазначив що цей проєкт покликаний не лише впровадити високі стандарти сучасної європейської архітектури, а є соціально відповідальним та корисним для міста. За проєктом забудовник планує зробити відступ від дороги, де утвориться затишний громадський простір, площею в понад півтори тисячі квадратних метрів.
"Цей будинок разом із громадським простором буде окрасою цілого мікрорайону. Плануємо, що це буде зовсім інший, дорогий рівень будівництва. Адже, якщо йдеться про будівництво в історичній частині міста, то треба максимально витримати усі вимоги і рекомендації. Тут має бути ексклюзив", – наголосив Ткач.
Одним із найважливіших моментів у зведенні новобудови на цій вулиці є те, що підземний дворівневий паркінг є спорудою подвійного використання. Окрім функції зберігання автомобілів він слугуватиме захистом для людей під час повітряних тривог. Тут при потребі одночасно зможе перебувати 3 тисячі містян.
"На 6 тисячах квадратних метрів може розміститись 3 тисячі людей з цього району. Приходити зможуть усі, хто живе по сусідству чи навіть в центрі, охорона впускатиме усіх", – наголосили девелопери.
Архітектурно-містобудівна рада Львова вже підтримала запропоновані зміни до детального плану територій району. Тепер для початку будівництва потрібно затвердити його на сесії міської ради та отримати містобудівні умови та обмеження.
Про компанію PRAUD
Фото: візуалізація компанії PRAUD
Загалом по Львову компанія PRAUD уже реалізувала 4 проєкти, активно здійснює будівництво трьох комплексів та ще декілька перебувають на стадії проєктування. З 2014 року збудували та ввели у експлуатацію понад 70 тис. квадратних метрів житла та комерції. Запевняють, що об'єкти, які будують в межах історичного ареалу, узгоджують з управлінням охорони історичного середовища і, за необхідності, з міністерством культури.
"Все-таки продажі через війну впали, навіть попри те, що багато українців переїжджають до Львова. Державні програми практично зупинені, іпотека відсутня. Є ризики і деякі забудовники зупинили будівництво. Але наша перевага в тому, що маємо польського партнера, який може фінансово підтримати за необхідності", – розповів директор компанії.
Історична довідка про вулицю Ярослава Мудрого
Фото: візуалізація компанії PRAUD
Місце, де буде розташований новий житлово-комерційний комплекс також має цікаву історію. Раніше, ще в 19 столітті цей район був центром розташування військових. Ділянку старались активно не забудовувати. І лише 1885 року було запроєктовано площу, яку того ж року назвали на честь польського полководця, будівничого Юзефа Бема. Якийсь час тут був невеликий ринок, а за радянських часів автобусна станція приміського сполучення.
Також цікавий факт, що у будинку під 3 номером на Ярослава Мудрого в міжвоєнний період була фабрика зброї та механізмів "Арма", на якій виготовляли військову амуніцію – від солдатських ложок та мисливських лапок до кавалерійських шабель, мисливської та спортивної зброї. Продукція, що вироблялася на підприємстві експортувалася за межі Польщі, найбільше до країн Близького Сходу. Також на фабриці проводилися роботи з модернізації стрілецької зброї виробництва німецької фабрики "Маузер", а також австрійських гвинтівок і самозарядних пістолетів Манліхера.
Зараз ця площа має назву Князя Святослава. Ще у 1840-х роках вся прилегла територія була зайнята майданами для муштри та військових вправ. Тепер тут розташовані будинки різних архітектурних стилів: віденська сецесія, класицизм, радянська і сучасна забудова. Новий проєкт може стати ще однією окрасою вулиці, доповнивши її якісною забудовою ХХІ століття.
- Актуальне
- Важливе