Еспресо. Захід
Інтерв’ю

"Пластична хірургія – це не тільки про індустрію краси", – Дмитро Слоссер

27 березня, 2021 субота
16:08

Найкращий пластичний хірург України долучається до ініціативи на підтримку матерів, хворих на рак.

Дмитро Слоссер – один із найкращих пластичних хірургів Східної Європи. Він уродженець Львова. Після завершення навчання у Львівському медичному університеті, навчався і працював в Ізраїлі, пройшов стажування у низці європейських країн, і до кінця 2013-го одинадцять років був провідним пластичним хірургом American Medical Center у Москві, водночас співпрацюючи з Американським медичним центром у Києві. 

Але у розпал Революції Гідності фахівець світового рівня повернувся в Україну. У Києві Дмитро Володимирович очолив відділення пластичної хірургії однієї з клінік. У 2014 році він першим на пострадянському просторі використав при операції окуляри Google Glass. А восени 2020-го став першим українським лікарем, відновивши дитині за допомогою реберних хрящів, вухо, якого не було в неї від народження. 

Найближчим часом Дмитро Слоссер приїде до Львова і має на меті долучитися до благодійного проєкту "Ти будеш жити, мамо!", який організовують у підтримку матерів, хворих на рак, які мають малих дітей. 

Пане Дмитре, "Ти будеш жити, мамо!" – це про допомогу матерям, які мають малих дітей і борються з раком. Ви готові їм допомогти як пластичний хірург? Тобто, якщо я правильно розумію, йдеться про реконструкцію грудей, які часто втрачають при цій хворобі?

Пластична хірургія – це не тільки про індустрію краси. Це також і про реконструкцію. У цілому світі пластичні хірурги допомагають, коли є вроджені вади у дітей та у випадку травм. 

Я проводжу частину операцій pro bono, тобто безкоштовно. Адже є категорія громадян, які потребують цього, але не мають можливості заплатити. Ми не можемо робити такі операції у великій кількості, тому що це потребує багато часу. Але я хочу залучити до такого руху якнайбільше лікарів різних профілів, моїх колег, зокрема у Львові. Наразі ми плануємо долучитися до ініціативи Уляни Оксенюк "Ти будеш жити, мамо!", доповнити її. Я хочу об’єднати колег, які готові, як і я, допомагати людям, котрі потребують цього і не мають достатньо грошей на дорогі операції. Хочу зробити навіть такий спільний графік для нас, організувати постійні консультації. Такі консультації можуть бути абсолютно безкоштовні, а от щодо операцій – все залежить від складності. Бувають такі операції, що на цілий день. І другий момент – собівартість. Я то можу зробити безкоштовно, але анестезіологу чи медсестрі, які отримують малу зарплату, потрібно, мабуть, буде заплатити. Крім того, є витратні матеріали. Та це невеликі гроші, порівняно з повною вартістю операції. 

Але далі я хочу розширити цю ініціативу. До 1939 року у Львові було дуже багато професійних товариств, зокрема і лікарських, хірургічних. Вони якраз займалися такими благодійними справами. Я був днями у Міністерстві охорони здоров’я України, заручився підтримкою, щоб створити таке благодійне фахове товариство або братство у Львові. Спочатку тут, а потім розширити його діяльність на всю Україну, заприятелювати з подібними, які вже є в різних містах.  Я знаю хірургів, які в інших областях виконують безкоштовно операції. Хотілося б про них розповісти, об’єднати їх. Ми заснували премію Stella International Beauty Awards, якою нагороджуємо представників індустрії краси у різних напрямах. Минулого року у нас не було нагородження – через карантин. А позаминулого ми нагородили наших львівських колег, які якраз мають таку програму: залучають німецького лікаря, який приїздить і виконує у Львові безкоштовні операції для діточок. 

Але я хочу, щоб у нас таке діяло на постійній основі, щоб ми знали таких українських лікарів, щоб ми ними пишалися. І це мають бути лікарі різних профілів, не тільки хірурги. Офтальмологи можуть допомагати дітям. Я хотів би, щоб ми говорили та  допомагали і матерям, які хворіють раком і мають малих дітей, і також діточкам. 

Але найперше мені йдеться про профілактику. У нас діагностика, на жаль, надто пізня, потім вже зарадити важко. Проводити безкоштовні діагностичні дні чи тижні, до яких залучити якнайбільше державних і приватних клінік коштує невеликих грошей. На ранніх етапах лікування є найбільш ефективним. Бо коли все запущено, коли пізно виявлено хворобу, ти робиш, робиш, робиш операції, але нічого не допомагає вже. Тому я хочу, щоб одним із найважливіших напрямів роботи такого товариства були постійні безкоштовні діагностичні дні, ми мусимо виробити в суспільстві таку культуру – регулярно перевіряти груди. У нас нема такої культури. Закордоном навіть гінекологи мусять перевіряти груди під час кожного рутинного обстеження. У нас просто це мало хто робить. Треба говорити, нагадувати.

Що Вам потрібно буде для того, щоб у Львові проводити операції з відновлення грудей?

Якщо говорити про реконструкцію молочної залози, ми, по-перше, маємо знайти у Львові клініку пластичної хірургії, на базі якої будемо оперувати. По-друге, обрати варіант. Їх є два: ставити імпланти молочної залози, але вони не дешеві. Можна говорити з компаніями-постачальниками про знижку, але це таки доволі витратні матеріали. Другий варіант – формувати з власних тканин, але ця операція тривала в часі. 

Тому я повторюся: найперше має бути культура регулярних обстежень, що дозволить робити ранню діагностику. Раніше статистика говорила, що одна жінка з дев’яти може впродовж життя хворіти раком, а тепер цей показник вже є набагато вищим. 

Ви керували навчальною частиною кафедри пластичної та реконструктивної хірургії, естетичної медицини та клітинних технологій при Російському Державному Медичному Університеті, брали участь у телешоу на провідних каналах, були дуже відомим. Але Ваше повернення в Україну сталося якраз у розпал Майдану. Це просто так вийшло? Чи, все-таки, не випадково?

Я не випадково повернувся з Москви у розпал Майдану. У мене не було російського громадянства. І кожного року я отримував дозвіл на роботу. Але коли в Україні відбувався Майдан, я зрозумів, що мені там дуже важко говорити з людьми, бо в них інше сприйняття. Ти там їдеш у метро, слухаєш ті їхні патріотичні пісні і відчуваєш просто, що народ зомбують і ситуація неправильна. Тому, коли твої сусіди, знайомі, друзі починають висловлювати свої, так би мовити, бачення політичні, то ти відчуваєш, що тобі некомфортно. В мене батьки у Львові, всі там знали, що я закінчив Львівський медичний інститут, багато друзів розуміли, що в мене ставлення до політики патріотичне, а не таке... не байдуже. Тому я вирішив і просто зібрався одного разу. Трохи забрало часу – перевезти речі. У мене ж там і будинок є побудований. Але я все це кинув. Після Майдану, здається, у 2015 році був – ще решту речей забирав, і більше не був.

А потім Ви оперували українських військових, які отримали поранення на фронті. В одній із розмов на телебаченні кажете, що реконструювати - найцікавіше, що є у Вашій професії. Досі маєте пацієнтів-військових?

Ми робили операції для військових відразу на початку війни. Зараз вже менше. Там просто підпорядкування… Вони, ніби, всі під Міністерством оборони, і це трохи складно. Коли рани свіжі, хлопців везуть до профільних шпиталів, найперше у Дніпро. У мене багато колег працюють з ветеранами у Дніпрі, бо це ближче до фронту, і тому саме туди везуть хлопців, яким часто потрібна серйозна реконструктивна хірургія. Дуже багато таких операцій, які потребують мікрохірургії та реконструкції, проводить там мій колега, професор Сергій Слєсаренко. Він має за це державні нагороди.

Але звернення до мене були, і ми оперували. І зараз, якщо комусь щось треба поправити, ми з радістю допоможемо. Я постійно кажу про це: якщо потрібно – звертайтеся, ми допоможемо.

Розмовляла Анна Герич

Фото з сайту Дмитра Слоссера

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.94
    Купівля 38.94
    Продаж 39.46
  • EUR
    Купівля 42.08
    Продаж 42.84
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
15:39
немовля
У Львові новонародженій дівчинці видалили 8-сантиметрову кісту яєчника
15:23
загибель
У полі на Буковині виявили тіло чоловіка, поруч знайшли військову форму
15:14
фура зі старою деревиною
Імовірно, розібрана етнохата: в Польщу намагалися вивезти фуру старої деревини 
15:04
У Львові продають одну з найзагадковіших вілл 20 століття. Фото
14:50
Сергій Юлдашев
Квартири у ЖК PecherSky та цілий автопарк: що задекларував керівник Волинського БЕБ
14:38
Музей Крушельницької у Львові отримав у подарунок техніку для оцифрування музейних фондів
14:25
СБУ оголосила підозру ексохоронцю Захарченка і начальниці топогеодизичної служби артбригади "ЛНР"
СБУ оголосила підозру ексохоронцю Захарченка і начальниці топогеодизичної служби артбригади "ЛНР"
14:13
Оновлено
атака РФ по Чернівецькій області 29 березня 2024 року
Над Буковиною під час тривоги сили ППО збили ворожі ракети: їхньою ціллю був енергооб'єкт
14:08
Направлення
Як і де безплатно отримати послуги з реабілітації в медзакладах Львівщини
13:56
За кордон у багажнику позашляховика: на Тернопільщині справу "бізнесмена", який допомагав ухилянтам, скерували до суду
За кордон у багажнику позашляховика: на Тернопільщині справу "бізнесмена", який допомагав ухилянтам, скерували до суду
13:40
шахрай, шахрайство
Шахрай із Рівненщини виманив у військового і його рідних понад 50 тис. грн
13:25
ратуша Львів
У Львівській мерії з 1 квітня буде на 150 працівників менше
13:17
Оновлено
обстріл, ППО
На Франківщині внаслідок атаки РФ пошкоджено обладнання на кількох ТЕС ДТЕК
13:10
На Львівщині заблокували черговий канал переправлення ухилянтів за кордон
13:10
На Закарпатті може з’явитися річковий порт з мультимодальним терміналом
12:56
На Хмельниччині ще одна громада УПЦ МП перейшла до ПЦУ
На Хмельниччині ще одна громада УПЦ МП перейшла до ПЦУ
12:42
бруцельоз
На Волині вперше за майже 20 років зафіксували випадок бруцельозу: деталі
12:26
без води, вода
Через аварійний витік майже 20 вулиць у Чернівцях до вечора будуть без води
12:24
У Львові медики видалили пухлину всередині кістки 6-річного хлопчика
У Львові медики видалили пухлину всередині кістки 6-річного хлопчика
12:16
Оновлено
обстріл, ППО
Атака РФ по Хмельниччині: пошкоджено житлові будинки і приміщення басейну дитячого табору
12:10
Сервіси друку, купівлі/поповнення і перевірки балансу ЛеоКарт тимчасово не працюють: причина
11:55
стихійне сміттєзвалище
Зі сільради на Тернопільщині хочуть стягнути понад 5 млн грн через забруднення земель
11:55
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках 29 березня: долар втратив кілька копійок
11:49
 виставка "Із полум’я зродились"
Із полум’я зродились: на виставці у Львові зберуть гроші на евакуаційні вагони
11:38
Василь Куприянчик
На Донеччині загинув 20-річний захисник з Волині Василь Куприянчик
11:30
Оновлено
Львівщину атакували 11 БПЛА і два "кинджали": пошкоджено обʼєкт критичної інфраструктури
11:25
вітер
Через шквальний вітер на Буковині майже 50 населених пунктів залишилися без світла
11:15
кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 28 березня
11:09
На високогір'ї Карпат здійнявся шторм: швидкість вітру сягає 26 м/с
На високогір'ї Карпат здійнявся шторм: швидкість вітру сягає 26 м/с
10:54
Львівський історичний музей
Львівський історичний музей. Чи варто підтримати надання йому статусу національного?
10:38
У Львові на металобрухт здадуть 10 старих автобусів та 14 трамваїв
У Львові на металобрухт здадуть 10 старих автобусів та 14 трамваїв
10:26
насилля
На Буковині багатодітний батько ґвалтував своїх дітей: йому загрожує довічне
10:11
електросамокати
У Львові затвердили місця для паркування електросамокатів
09:25
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 29 березня
09:12
енергетики
На Львівщині через негоду знеструмлено 65 населених пунктів
08:17
повістка
Суд оштрафував волинянина на 5 тис. грн за ухилення від військового обліку
08:00
погода
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 29 березня, і завтра
2024, четвер
28 березня
22:52
Бійці львівської ТрО підпалили ворожу БМП, яку окупанти залишили посеред дороги тікаючи
Бійці львівської ТрО підпалили ворожу БМП, яку окупанти залишили посеред дороги тікаючи
22:33
світлофор у Луцьку
У Львові для незрячих пішоходів зі світлофорів звучатиме шум потяга
22:14
Андрій Антонищак
Львів 29 березня попрощається з екснардепом та полковником Андрієм Антонищаком
Більше новин