Під час радіодиктанту національної єдності у Львові встановили рекорд

77-річна львів’янка Христина Гоянюк вже 23-ий рік поспіль бере участь в письмовому маратоні національної єдності. Львів’янка стала єдиною українкою, яка не пропустила жодного радіодиктанту з моменту його заснування

Відтак жінка встановила національний рекорд України. Вона зберегла всі  рукописи з 23-х радіодиктантів. Нагороду вручали працівники редакції "Високий Замок".

Про це повідомляє кореспондентка Еспресо.

"Христина Гоянюк підтвердила свій рекорд усіма збереженими чернетками. Сьогодні ми встановлювали національний рекорд з ініціативи самої пані Христини. Це справді унікальне явище в Україні, і ми раді сьогодні бути долученими до встановлення рекорду", – говорить Галина Ярема, керівник відділу культури редакції "Високий Замок". 

Щороку її тексти стають одними з одиниць найкращих диктантів радіомаратону. За писання диктанту без жодної помилки Христина Гоянюк ставала переможницею вже 10 разів. Востаннє – 2020 року. Любов до мови та грамотності прищепив її батько, який був  вчителем української мови і літератури. Перші радіодиктанти писала разом з батьком, каже, їй дотепер приносить це задоволення. А перед тим ретельно готується – перечитує словники та згадує правила з української мови. Сама жінка – майстер спорту із кросвордного спорту.  За освітою  – лікарка-бактеріолог.

Фото: Наталія Стареправо

 

"Ще в школі тато казав, щоб уважно слухати диктора, звертати увагу на пунктуацію. Успіх на 80-90% залежить від грамотної пунктуації. За тиждень до цьогорічного радіодиктанту я перечитала словники, звернула увагу на правила відповідно до нового правопису. За всі роки участі в радіодиктанті мені відзначився 2020 року,  Тоді текст читала актриса Римма Зюбіна. Дізнавшись, що я стала переможницею за найкраще написаний текст, вона приїхала до мене до Львова. Ми дотепер спілкуємося", - зізнається пані Христина.

Щороку до Дня української писемності та мови в Україні проходить радіодиктант національної єдності. Цьогоріч авторкою тексту "Дороги України"  є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, а читав його Олексій Гнатковський – актор театру та кіно, який зіграв Івана Довбуша. 

28 липня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови – з 9 листопада на 27 жовтня.