Британський нейрохірург Генрі Марш допоможе покращити навчальну програму у Львівському медичному університеті
Сьогодні, 19 грудня, всесвітньовідомі лікарі Генрі Маршем та Рейчел Кларк зустрілися з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким і домовилися про нову співпрацю
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Під час зустрічі домовилися, що в університетську лікарню приїдуть британські хірурги, які допоможуть студентам Львівського медичного університету отримати актуальні практичні знання.
"Я приїжджаю в Україну вже впродовж 30 років і бачу, як змінюється українська медицина. Ми підтримуємо ваше рішення створити лікарню на базі університету. Це блискучий крок, коли студентів з першого курсу залучають до клінік. Важливо, щоб вони навчалися на реальних прикладах, отримували доступ до сучасної практики й розуміли, як піклуватися про пацієнтів із любов’ю та повагою. Саме цього, на жаль, дуже бракує в українській системі охорони здоров'я. Ми хочемо поділитися нашим досвідом, навчити, як вести діалог із пацієнтами, як складати анамнез та розвивати емоційний інтелект лікарів", – зауважив Генрі Марш.
"Наше завдання – допомогти створити якісний навчальний ресурс для лікарів"
Як наголосила Рейчел Кларк, окрім фахових знань, уміння зібрати симптоми та поставити діагноз, лікар повинен вміти робити так, щоб пацієнт почувався комфортно навіть у найскладніших обставинах.
"Наше завдання – допомогти створити якісний навчальний ресурс для лікарів. Саме тому ми пропонуємо залучити 3-4 наших колег з Великої Британії, які дадуть можливість студентам засвоїти практичні знання, адже це лікарі-практики, а не викладачі, які змушують "зубрити". Ми сподіваємося, що зможемо зустріти тут пацієнтів із клінічними симптомами, на прикладі яких продемонструємо, як розмовляти з людьми, які звертаються по допомогу, складати анамнез та оцінювати стан. Це не лише про знання, а й про манеру спілкування, емпатію та емоційний інтелект", – додала Рейчел Кларк.
За словами Генрі Марша, важливо, щоб медична освіта в Україні стала більш сучасною та орієнтованою на потреби пацієнтів.
"Ми також хочемо зафільмувати навчальні відео для розповсюдження по всіх українських медичних навчальних закладах. Це допоможе студентам концентруватися на практичних аспектах і вдосконалювати свої навички", – додав Генрі Марш.
Максим Козицький підкреслив, що забезпечення якісної медичної допомоги є одним із пріоритетів області, особливо в умовах війни.
Чим займається фонд "Хоспіс Україна"
Генрі Марш та Рейчел Кларк також є засновниками благодійного фонду "Хоспіс Україна". Фонд, який працює з 2022 року, забезпечує підтримку хоспісів у нашій країні та допомагає українським лікарям надавати якісну паліативну допомогу.
- У планах благодійного фонду "Хоспіс Україна" у 2025 році:
- Впровадження едуакаційних програм сучасної паліативної медицини у Львівській області та в Києві.
- Створення освітньої платформи – порталу для навчання медиків паліативної медицини.
- Створення лідерської моделі для масштабування стандартів на інші медичні заклади в "Хоспісі", що у Самборі.
- Проведення профільних заходів у Лондоні та інформаційних кампаній на підтримку паліативної медицини в Україні.
Читайте також: Я був би вкрай здивований, якби ЄС та Велика Британія змогли ефективно відповісти Путіну, - Генрі Марш
- Актуальне
- Важливе