Оселедець до святкового столу: чим корисний і як смачно приготувати
Оселедець – це унікальна за своїми корисними властивостями риба. А страви із оселедцем часто опиняються на святковому столі українців
Про корисні властивості оселедця, кому можна його їсти та що приготувати із цією рибою розповідає "Еспресо.Захід".
Оселедець давно став однією із найпопулярніших страв на столі для мешканців різних країн світу. Полюбляють цю рибу не лише в Україні, але й, наприклад у Швеції, тут його готують і на свята, і в будні – це салати, канапки та багато іншого. А Фінляндія та Нідерланди навіть відзначають день оселедця, проте у різні дати. Чому ж оселедець так поціновують у світі? Усе просто, за його корисні властивості, смак та легкість приготування різних страв із ним.
Корисні властивості оселедця та легкі рецепти до столу
Чим корисний оселедець
Завдяки високому вмісту жирних кислот омега-3 оселедець дуже корисний для серця і судин. Окрім того, риба містить чимало антиоксидантів, які дуже корисні для імунітету. Він багатий корисним риб'ячим жиром, що не лише знижує рівень холестерину в крові, а й допомагає запобігати діабету другого типу.
Оселедець багатий таким важливим для людського організму вітаміном D, який просто необхідний для росту кісток і правильного функціонування нирок. Ця риба легко засвоюється організмом людини і є для нього ідеальним джерелом білка, позитивно впливає на роботу мозку, і навіть здатна покращувати зір.
Що варто пам'ятати
Попри всі корисні властивості, зловживати оселедцем все ж не варто, особливо солоним, адже сіль може викликати набряки і затримувати рідину, а це своєю чергою спричиняє набряки та зайве навантаження на серце. Натомість заборона їсти оселедець годуючим жінкам – це міф. Головне, пам'ятати про міру.
Фото: Freepik
Що приготувати з оселедця: прості рецепти страв
Салати, канапки, маринування чи печення: для оселедця пасують найрізноманітніші варіанти приготування. Він може бути як самостійною стравою, так і чудовим доповненням до інших ваших кулінарних шедеврів.
Запечений оселедець
Він вийде ніжним на смак і менш калорійним, ніж солений. До цього варіанту пасують також овочі, які можна покласти навколо риби та запікати усе разом.
Для цього вам необхідні 2 почищені оселедці, одна цибулина, морква та болгарський перець. Перед запіканням рибу необхідно посолити, а тоді змастити зверху і зсередини спеціями. На деці приготувати човники із фольги, викласти у них оселедець, а навколо – нарізані овочі. Запікати 40 хвилин за температури 180 градусів.
Закуска з оселедця
Для форшмаку, як інакше називають цю закуску, найкраще пасуватиме слабосолений оселедець. Ідеально одразу взяти філе.
Отож, берімо 500 грамів філе, 1 цибулину, 3 яйця та трохи олії. Яйця та оселедець дрібно нарізати. Також і цибулю. Усе разом добре перемішати після додавання пари ложок олії. До такої закуски вам чудово пасуватиме темний хліб.
Фото: Freepik
Маринований оселедець
Чи не найпопулярніша страва на святкових столах взимку. Зокрема, його часто подають і до Різдвяного столу. Цей варіант потребує трохи часу для приготування.
Для цього вам потрібні такі інгредієнти: 1 оселедець, 1 цибуля, перець мелений та горошком, сіль, оцет та олія. Помиту та почищену рибу розрізаємо навпіл, дістаємо хребет і кісточки. А філе ріжемо невеликими шматочками. Цибулю ріжемо кільцями. Оселедець викладаємо у миску, зверху кільця цибулі, трохи посипаємо перцем, додаємо пару крапель олії. Тоді поливаємо розведеним водою оцтом: ложка оцту до трьох води. Ще солимо. І можна накривати миску харчовою плівкою, через кілька годин у холодильнику ваша страва готова.
- Актуальне
- Важливе