Олександр Ганущин запросив усіх охочих висадити четвертий "Львівський гай" на Луганщині
Львівщина міцно пов’язана з Луганщиною у відносинах внутрішньої культурної дипломатії.
Про це на форумі "Via Carpatia" під час дискусійної панелі "Urbi et Orbi. Культурна дипломатія і туризм" заявив ексголова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, повідомляє "Еспресо.Захід".
"Усіх запрошую посадити четвертий "Львівський гай", який будемо висаджувати 23 серпня біля блокпоста "Сталінград" поряд зі Станицею Луганської. Це саджанці, вирощені у Львові", – зазначив Олександр Ганущин.
Він розповів про інші ініціативи внутрішньої культурної дипломатії на прикладі співпраці між Львівською та Луганською областями.
"За п’ять років Львівщину намертво прив’язали до Луганщини. Щоб боротися з різними тоді поширеними міфами, ми пішли спершу адміністративним шляхом. Усі місцеві ради області підписали угоди з аналогічними радами районів і міст Луганської області. Тоді відбувся обмін першою партією вчителів, потім діячів комунальних культурних установ тощо. А вже тоді ми з Луганською адміністрацією зробили свій "маленький УКФ", свою мініпрограму. Кожна школа і клуб двох областей можуть написати заявку на отримання коштів задля співпраці. На Львівщині вийшло вже за 100 таких різних проєктів. Щороку ми виділяємо 3 млн грн, щоб наш львівський телеканал транслювали у прифронтовій зоні. Робимо закупівлю патріотичних книжок для шкіл Луганщини", – розповів Олександр Ганущин.
Читайте також: "Маємо вибудувати власну ідентичність, кардинально відмінну від російської", – історик і перекладач Андрій Павлишин
Також політик зауважив, що, на жаль, в Україні культура часто йде за залишковим принципом.
"У нас така система бюджетних зносин, що і освіта, і спорт, і охорона здоров’я – все це йде за залишковим принципом. Бо ми розвиваємося, у нас війна, ми соціальна держава. Тому я виступаю за проєктний підхід, за принципами УКФ", – додав Ганущин.
Ексголова Львівської обласної ради вірить, що завдяки культурній дипломатій і нашому війську одного дня на центральній площі Луганська та Донецька вдасться підняти український прапор. І додав, що можливості для внутрішньої культурної дипломатії у нас є. Треба лише політичної волі.
"Я переконаний, те, що було посіяне нами і тут, і на сході, обов’язково проросте", – резюмував Олександр Ганущин.
Додамо, учасники дискусійної панелі "Urbi et Orbi. Культурна дипломатія і туризм" обговорили такі важливі теми: вплив (взаємо) проникнення культур: української у світі, світової до нас; як відбувалась інвазія українського культурного продукту в світ; як це вплинуло на розуміння і ставлення до України, її позицію; твори/явища, які стали брендами України в світі; роль культурної дипломатії у "великій" політичній дипломатії; розвиток культурного туризму, успішні історії; як і навіщо розбудовувати місцеві бренди (на прикладі Криворівні і Верховини).
- Нагадаємо, 25-27 червня 2021 року в Криворівні та Верховині Івано-Франківської області триває форум "Via Carpatia".
- Урочисте відкриття відбулося 25 червня у Верховині.
- Форум стартував із вручення премії Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів". Її лауреатом цього року став Петро Рихло – український літературознавець, есеїст, перекладач, член Українського ПЕН-Центру.
- "Via Carpatia" відбувається вже вчетверте, цьогоріч – під гаслом "Капітал свободи: 30 років культурної незалежності". Його ініціатор – народний депутат України, голова підкомітету з питань культурної політики Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький.
- Організаторами Форуму виступили ГО "Верховина – квітка Карпат", ГО "Всеукраїнський демократичний форум", телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Українського інституту книги.
- Детальна програма фестивалю Via Carpatia – тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу Facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе