Охороняє закон: у місті на Волині не можуть демонтувати радянські пам'ятники
На території Ковельської громади є два такі обʼєкти культурної спадщини, що перебувають у статусі памʼяток історії місцевого значення
Про це повідомляє міський голова Ковеля Ігор Чайка, передає "Еспресо.Захід".
Це "Памʼятник на честь радянських воїнів-визволителів", які звільнили Ковель від німецьких окупантів 1944 року. Знаходиться в центрі міста, на вул. Незалежності. Був відкритий ще в 1977 році.
А от інший – "Меморіал на честь робітників локомотивного депо, що загинули в роки громадянської і Великої Вітчизняної війни", йдеться про 1920-ті роки, а також 1941-1945 роки. Комплекс із пʼяти стел розташований на вул. Ветеранів, 13. Відкритий 1969 року.
"Написи на цих памʼятках історії - російською мовою. Станом на сьогодні будь-якої історико-культурної цінності обʼєкти вже не становлять, вони - типовий зразок радянської епохи", – коментує Чайка.
Обом меморіальним комплексам свого часу були присвоєні охоронні номери. Тож доки ці памʼятки під охороною держави, закон не дозволяє їх демонтовувати і переносити-переміщувати в інше місце.
"Зараз ми подали на розгляд в департамент культури, молоді та спорту Волинської ОДА прохання внести на розгляд консультативної ради з питань охорони культурної спадщини органу охорони культурної спадщини Волинської ОДА питання виключити обʼєкти зі списку памʼяток історії місцевого значення, і демонтажу з перенесенням цих обʼєктів.
Коли названі обʼєкти нашої громади знімуть з переліку обʼєктів памʼяток місцевого значення, будемо вирішувати з громадою, з депутатами питання демонтажу й перенесення цих меморіальних комплексів", – додає міський голова.
- До слова, демонтовану "Мати-Батьківщину" з Брюховичів перемістили до львівського музею
- Актуальне
- Важливе