Одному з уцілілих учнів Михайла Бойчука – 119 років
120-ліття митця відзначать потужною виставкою митця в Національному музеї у Львові.
Сьогодні, 10 лютого,- одному з уцілілих учнів Михайла Бойчука Охріму Кравченку минає 119 років. Цю особистість із незалежними поглядами та сильною волею, що все своє життя бережливо плекала принципи та настанови Михайла Бойчука (як свого улюбленого вчителя), в межах яких зуміла відшукати у мистецтві власний вияв, сьогодні згадує не тільки родина. До ювілею митця – його 120-ліття – в головному корпусі Національного музею у Львові на травень-червень запланована велика виставка, присвячена Охріму Кравченкові, інформує "Еспресо.Захід".
Як розповів нам син Охріма Кравченка, мистецтвознавець Ярослав Кравченко, ця виставка планувалася раніше, однак її двічі переносили через нюанси пандемії.
"Сподіваюся, вона, нарешті, станеться, – каже Ярослав Кравченко. – Адже попри те, що йдеться про ретроспекцію творчості тата, мова ще й про творче середовище, в якому він формувався і зростав як художник, про час, який був дуже складним, але в якому – попри все – тато вистояв. Виставка матиме цікаві родзинки. Приміром, двометрову роботу з 1975 року, приурочену Голодомору в Україні, чи невеликого розміру дивом збережений альбом батькових рисунків 1930-го року з Лук'янівської тюрми".
Фото: фб-сторінка Ярослава Кравченка
Нагадаємо, художник Охрім Кравченко пережив арешт, заслання, цькування і несприйняття за "бойчукізм" та "формалізм", звільнення з роботи, відтак залишив по собі не аж так багато – понад 170 малярських робіт, 140 рисунків, акварелей і пастелей, альбоми ескізів та зарисовок. Некомфортний для радянської системи Охрім Кравченко був поодиноким, хто після сталінських репресій лишився живим, але не відмовився від принципів творчої концепції школи бойчукістів, пронісши їх крізь усе своє життя. Відтак зміг стати членом Спілки художників України лише в майже сімдесятилітньому віці, маючи за життя тільки чотири персональні виставки. Часто цитуючи французького художника-романтика Ежена Делакруа: "Художникові треба прожити років із вісімдесят, щоб навчитися малювати", Охрім Кравченко якось додав: "Та й то не вистачає". На останніх сторінках свого "Життєпису" він написав: "Упродовж життя я багато працював і почуваюся щасливим".
Читайте також: Оновлений "Охрім Кравченко"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе