Одна з чиновниць намагалася з’їсти стодоларову купюру: посадовців медзакладів на Львівщині викрили на корупційній схемі з ухилянтами
Служба безпеки ліквідувала корупційну схему ухилення від мобілізації, яку організували посадовці закладів охорони здоров’я Львівщини
Про це повідомили у відомстві, передає "Еспресо.Захід".
За даними спецслужби, посадовці, без належних правових підстав, за гроші встановлювали групи інвалідності потенційним призовникам.
"Завдяки цьому останні мали змогу уникнути мобілізації на підставі непридатності до військової служби за станом здоров’я. Спецслужба викрила організаторку схеми - 42-річну керівницю одного з районних центрів медико-соціальної експертизи Львівської облради. До протиправної діяльності жінка залучила й інших пособників - керівників та лікарів медзакладів Львівщини", - йдеться у повідомленні.
Фото: СБУ у Львівській області
Вартість "послуг" становила 3200 доларів з одного "пацієнта". У подальшому отримані гроші вони розподіляли між собою.
"Для отримання хабарів організаторка залучала кількох учасників вказаної схеми. Правоохоронці затримали трьох фігурантів справи "на гарячому" під час отримання чергового хабара . У ході обшуків за адресами проживання і роботи фігурантів виявлено великі суми кошті, а саме - понад 1,5 мільйона в гривневому еквіваленті, а також документи із доказами злочинних дій", - зазначили в СБУ.
Водночас у Державному бюро розслідувань наголосили, що викрили злочинну групу з-поміж посадовців Самбірської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та Турківської міської лікарні.
Фото: ДБР
"Вони вимагали хабар у військовослужбовця за встановлення другої групи інвалідності його батькові, що давало б змогу завершити службу. Голова Самбірської МСЕК, керівники лікарсько-консультативної комісії Турківської міської лікарні обіцяли оформити відповідні документи за 3,2 тисячі доларів. Гроші зловмисники отримували трьома траншами. Під час передачі останньої суми правоохоронці затримали у місті Турка "на гарячому" заступницю голови лікарсько-консультативної комісії. Під час затримання посадовиця намагалася позбутися грошей – з’їсти стодоларову купюру. Однак правоохоронці цьому завадили, а кошти вилучили", - додали в ДБР.
Наразі триває розслідування, встановлюються інші можливі факти зловживань. Трьом посадовцям оголосили підозру в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України). За скоєне їм загрожує до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.
Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа визнана невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вина не буде доведено в законному порядку і встановлено позовним вироком суду.
- До слова, на Волині підприємець переправляв до Польщі ухилянтів під виглядом далекобійників.
- Актуальне
- Важливе