"Образ Наталки-Полтавки, як Україна – красива дівчина, яка не хоче мати нічого спільного з п'яницею", – народна артистка Таїсія Литвиненко
Під час війни потрібно, щоби театри функціонували. При тому репертуар міняти необов'язково – класичні твори залишаються актуальними, та ще й отрмують нове прочитання
Про це для "Еспресо.Захід" зазначила народна артистка України, акторка театру імені Марії Заньковецької Таїсія Литвиненко.
"У класиці все є, там все сказано, просто красиво завуальовано. Театру обов'язково повинне бути місце для під час війни. При тому не мусить бути сцени вбивства. В нас є вистава "Життя p.s" про мужчину і жінку, яка любила його на фронті. Можливо, суто війна – для камерної сцени швидше. Люди, які наповнюють понад тисячний зал, хочуть йти в театр, у якому показують "Гуцулку Ксеню", хочуть прекрасну українську музику. За новітніми "штучками" ми забули про класику", – каже Литвиненко.
Артистка каже, що в акторському середовищі жартують "коли в театру немає грошей – треба ставити "Наталку-Полтавку".
"Там чудова музика Лисенка, прекрасні тексти. П'єса написана не просто "хто вийде на сцену – той артист", а для класичних акторів, де було амплуа, де героїня, ліричний герой, простак, батько, злодій і мама, яка хоче видати заміж тільки за багатого. Тут є певна революційність – характер української красуні, яка каже "Ні, не піду. Не піду за дурня і п'яницю!". Оце є протест проти чинних звичаїв. І дівчина виходить за свого героя, дочекалась. Публіка любить цей протест. У образі Наталки-Полтавки уособлена Україна. Бо, як класики писали, Україна – красива дівчина з характером, яка протестує. Публіка сприймає цей протест як протест України, яка не хоче мати нічого спільного з п'яницею", – наголосила Таїсія Литвиненко.
Повний текст інтерв'ю з Таїсією Литвиненко читайте на "Еспресо.Захід" згодом.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе