Облрада виділила собі на зарплати більше грошей, ніж на розвиток освіти
Ще 47 мільйонів докинули на премії чиновникам з ЛОДА.
У наступному році утримання обласної ради коштуватиме мешканцям Львівщини 64, 8 млн грн. З них на зарплату працівникам апарату ради піде 49,9 млн гривень. Це майже у півтора разу більше, ніж було торік. До порівнняня: на розвиток освіти в області виділили тільки 37 млн грн, передає "Еспресо.Захід".
Як пояснив голова бюджетної комісії Львівської обласної ради, в наступному році кількість працівників апарату ЛОР збільшиться на 10 осіб. Планують призначити помічників для кожної з дев’яти фракцій, а найбільша фракція – "Європейська солідарність" – отримає аж двох. Окрім того, в апараті є сім вакансій, зокрема три – в управлінні економіки. При цьому зарплата працівників апарату також зросте. За словами голови ЛОР Ірини Гримак, мінімальна зарплата працівника обласної ради має становити 15-16 тисяч гривень.
Проти підвищення зарплат апарату заперечував колишній голова ЛОР Олександр Ганущин. Однак Гримак заявила, що за його головування зарплати були більші.
"Мені працівники апарату скаржаться, що при Ганущину зарплати були вищі. Тож мушу доганяти", – заявила Гримак.
Депутат ЛОР Іван Стецькович також згадав, як за Ганущина був заступником керівника відділу обласної ради. Нині він керівник відділу у департаменті освіти ЛОДА.
"Моя зарплата адміністрації на посаді керівника відділу вдвічі нижча, ніж була в раді на посаді заступника", – заявив він і попросив підтримати "Програму покращення якості надання публічних послуг органами виконавчої влади на 2022 рік". Ця програма передбачає виділення 60 млн гривень з обласного бюджету для Львівської обласної адміністрації. Фактично йдеться про премії чиновникам ЛОДА, адже на них у програмі передбачено 47 млн. грн
Як пояснив заступник директора департаменту фінансів ЛОДА Іван Нос, без підтримки з обласного бюджету середня зарплата працівника адміністрації становитиме 13,5 тис. грн, а з додатковим фінансуванням – 17,6 тис. грн.
"За цей рік у нас плинність кадрів становить 12-15%. Звільняються такі люди, які нам би не хотілося, щоб ішли", – пояснив він.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе